Çalınan YouTube hesabı nasıl geri alınır?

R0ME

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 40 videoda 1.000 aboneyi geçtiğim ve 100.000 izlenmeyi aştığım kendi çapımda ufak bir kanalım vardı. Küçük bir kitleye hitap ediyordum ve düzenli videolar atıyordum. Ancak ara vermem gerekti ve yaklaşık 1-2 ay kanala hiç bakamadım. Sonrasında tekrardan kanalıma giriş yapıp içerik üretmek istediğim zaman kanalın çalındığını fark ettim. YouTube destek ile görüştüm ve önce hazır şeyleri atsalar da sonrasında bir form gönderdiler ve eksiksiz doldurdum. Daha sonrasında bana hesabımda anormal bir şey olmadığını ve hesabıma erişebileceğimi söylediler. Sorun şu ki hesaba giriş yapmaya çalıştığımda güvenlik sebebiyle devre dışı bırakıldı yazıyor. Kurtarma yöntemlerinde ya hesabın mailine ya da çalan kişinin atadığı maile onay kodu gidiyor. Ancak haliyle benim ikisine de erişimim yok. Bunları belirttim ve bana daha önce giriş yaptığın bir cihazdan giriş yap dediler. Onu denediğimde de isim soy isim sordu onlara da cevap verdim fakat böyle bir hesap bulunamadı hatası aldım (isim soy isim doğru muydu bilmiyorum kanal şahsi değil). Bunların hepsini yazdım ettim fakat destek ekibi bana yine aynı şeyi söyledi ve bu sefer birkaç farklı madde attı. Onlar da hesaba girip 7 gün boyunca aktif olmam, kurtarma sözcükleriyle kurtarmam, cep telefonu SMS yoluyla kurtarmam, 2FA ile kurtarmam gibi şeylerdi. Fakat çalan kişi benim tüm bilgilerimi değiştirmiş 2FA, SMS gibi doğrulamaları kaldırmış. Hatta AdSense hesabımdan bağını bile koparmış hesabın.

Uzun ve karmaşık oldu biraz. Ancak olayın en kısa hali bu. Yaklaşık 1 ay boyunca destek ekibiyle mailleşmeme rağmen artık son 3-4 mailime cevap bile vermiyorlar. Neler yapmam gerekiyor bana akıl verebilecek birileri var mı?

* Hatta maillerde Youtube yüklediğim videoların dosya isimlerini (örn: videoismi.mp4), açıklamalarda paylaştığım bağlantıların linklerini vb. birçok şey paylaştım. Ancak durum üstte yazdığım gibi

Yeni konular

Geri
Yukarı