Çalışan HDD dönüştürücüyle çalışmıyor

merikeyn

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, şu an elimde olan 2 adet HDD var bunlar laptopta çalışıyor işletim sistemi yüklü hiçbir sorun yok ancak dönüştürücü ile masaüstü bilgisayarıma takınca gözükmüyor disk yöneticisinde var ancak bir tanesi dinamik disk diye gözüküyor temel diske dönüştür dediğimde "bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi" hatası alıyorum. Diğer hard diski taktığımda.

1709138701574.png

Böyle gözüküyor ne harf değiştirebiliyorum ne de clean atabiliyorum ne yapacağımı bilmiyorum ayrıca bu disk 2'yi başlat dediğimde.

1709138843229.png

2 seçeneği de denedim yine "bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi" hatası alıyorum.

Dönüştürücü olmadan masaüstü PC'ye taktınız mı? Sorun dönüştürücüde olabilir mi?
Diğer diski dönüştürücü ile Laptop'a takmayı denediniz mi?

Dönüştürücü dandik muhtemelen. Farklı dönüştürücü almanızı öneririm, yada eğer sabit olarak kullanmak isterseniz kasa içine normal bir şekilde sata kablo ile bağlayabilirsiniz.

Dönüştürücü dandik muhtemelen. Farklı dönüştürücü almanızı öneririm, ya da eğer sabit olarak kullanmak isterseniz kasa içine normal bir şekilde SATA kablo ile bağlayabilirsiniz.

2 farklı dönüştürücü aldım yine de olmadı.

Dönüştürücü olmadan masaüstü PC'ye taktınız mı? Sorun dönüştürücüde olabilir mi?
Diğer diski dönüştürücü ile laptopa takmayı denediniz mi?

Sorunun dönüştürücüde olduğunu düşünmüyorum bu 2. dönüştürücü ikisinde de aynı hatayı aldım SATA kablosuyla bağladığım zaman da aynı sorun oluyor ama tekrar denerim.

Diğer diski dönüştürücü ile laptopa takmayı denediniz mi?

SATA kablosuyla denedim biçimlendirmek için aynı "bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi" hatasını aldım ancak HDD galiba şifreli belki de o yüzdendir anlamlandırmadım PC'yi ilk açtığımda direkt şifre sordu HDD'yi booter olarak algılamış sonrasında düzelttim yapamadim.
diskpartta böyle gözüküyor
1709143161934.png

sorunumu çözdüm hddyi laptopa takıp biosa girip tüm ayarlarını sıfırladımbu sayede takınca kendine geldi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı