Çalışma isteği ve motivasyonum yok

avricaS

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar,
Ortaokula giderken yetenek sınavlarıyla kontrbas bölümünü kazanmıştım dokuz eylül üniversitesinde. Tüm ortaokulumu orada okudum ve liseye girerken hocamla aramızda anlaşmazlık oldu konservatuara devam etmeyip normal liseye gittim. Tabi bu süreçte müziği asla bırakmadım kontrbasa devam ettim elektro gitar ve bas gitarda hatrı sayılır bir seviyeye geldim ve yakında 8.yılımıza gireceğiz kontrbasla.
Bu süreçte konservatuardaki hoca emekli oldu ve yeni bir hoca geldi. Şu an konservatuardaki kontrbas bölümündeki arkadaşlarımla aynı seviyedeyim. Enstruman öyle bir şey ki günde 4'ya da 5 saat çalmanız gerekiyor ayriyeten normal okul dersleri var çünkü TYT sınavından geçerli bir puan da almalıyım ki yetenek sınavına girebileyim. Sıkıntı şu ki ben enstrumanımı çok seviyorum, çalmasını da çok seviyorum ama çalacak güç bulamıyorum ve üşeniyorum. Normal derslere de çalışmıyorum.
Yaklaşık 3 aydır hayatım bu şekilde. Böyle devam etmek istemiyorum bu motivasyonu nasıl sağlayabilirim?

Yaşınız nedir? Anladığım kadarıyla üniversite öğrencisiniz. Motivasyonu öyle saçma sapan videolarda aramayın mesela benim bulunduğum ortam, çevre, ev bir motivasyon sağlıyor bana. Kaybedeceğiniz bir şey yoksa çalışmazsınız, tembellik yaparsınız saçma sapan şeylerle vakit geçirirsiniz. Sun Tzu'nun sevdiğim bir sözü vardır, motivasyon versin diye söylemiyorum vermesin de zaten:"İnsan doğası gereği zora düşmedikçe yeteneklerini sonuna kadar kullanmaz" sizin ve bütün tembellik yapanların, çalışmayanların durumu bu. Başarılar.

Hevesiniz kırılmıştır, kısa bir depresyon süreci olabilir. Birkaç gün yataktan çıkmayın, kafanız toparlanır, ruhunuz dinlenir. Birkaç gün sonra sevdiğiniz şeylere ilginiz, motivasyon kaynaklarınız geri gelir. Bana da çok sık oluyor, fazla zorlamayın kendinizi.

Hevesiniz kırılmıştır, kısa bir depresyon süreci olabilir. Birkaç gün yataktan çıkmayın, kafanız toparlanır, ruhunuz dinlenir. Birkaç gün sonra sevdiğiniz şeylere ilginiz, motivasyon kaynaklarınız geri gelir. Bana da çok sık oluyor, fazla zorlamayın kendinizi.
Depresyon 3 ay boyunca sürüyorsa psikolojik sıkıntıları olabilir. Buda kısa bir zaman değil.

Kimin çalışma isteği var ki?

Depresyon 3 ay boyunca sürüyorsa psikolojik sıkıntıları olabilir. Buda kısa bir zaman değil.
Depresyon çok bulaşık bir şey, gerçekten her şeyi bırakana kadar gitmiyor. Bir şeylerle uğraşmaya çalışınca artıyor, hasta gibi bir köşede yatınca azalıyordu benimki. Tabii herkeste ayrı hareket ediyor olabillir, orasını bilemem.

Depresyon çok bulaşık bir şey, gerçekten her şeyi bırakana kadar gitmiyor. Bir şeylerle uğraşmaya çalışınca artıyor, hasta gibi bir köşede yatınca azalıyordu benimki. Tabii herkeste ayrı hareket ediyor olabillir, orasını bilemem.
Ben yapsamda yapmasamda depresyondayım. Karaciğerim sonunda iflas edecek. Günlük 19 tane ilaç içiyorum. Alasını yaşadım ben depresyon denen illetin.

Yeni konular

Geri
Yukarı