Çalışma masası yüksekliği kaç cm olmalı?

• Konuyu başlatan Akif
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 24B

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
65
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhabalar, bir çalışma masasında karar kıldım. Ancak yüksekliği 72 cm ve şu anki masamdan biraz alçak kalıyor. Sanırım 70-72 cm yükseklik standart. Kullanımı iyi mi? Rahat mı? Bilgisayar ve ders çalışma amaçlı kullanacağım. Teşekkürler...

Ürün:

Merhabalar. Bende iki gün önce bofigo marka, sizin sipariş ettiğiniz masanın iki raflı olanını sipariş ettim. Şuan kullandığım masa 70 cm ve rahat kullanılıyor. 70-75 arası ideal aralık bence.

Bir çalışma masası için hiçbir zaman bir başkası tarafından ölçüm verilmesini uygun bulmuyorum ben. Çünkü herkesin rahatlık, konfor seviyesi birbiriyle aynı değil ve koltuk yükseklikleri de. Diğelim ki sizin ile aynı konfora alışkın birine bu soruyu sorarsanız, kendi oturma yüksekliğine göre cevaplayacak. Örneğin yerden 30 santim yükseklikte oturan ile 50 santim yükseklikte oturan kişilerin masa yükseklikler aynı olamaz, rahat olmaz. Koltuk seviyene göre ayarla. Sandalyene otur ve şu anki masan var ise o masanın üstüne bir sürü kitap koyup o yüksekliği kendine göre değerlendir. Hangi saha kolay oluyor diye.

Haklısınız ancak standardı olduğu için sordum ben de. Genel kanaat 70cm civarının rahat olduğu yönündeyse sipariş geçmeyi düşünüyorum çünkü.

Kullanacağınız sandalyeye, koltuğa bağlı. Tavsiyem kollarınızı masaya uzattığınızda ellerinizin dirsekten aşağı seviyede kalacağı bir yükseklikte almanız. Böylelikle kış aylarında elinize daha rahat kan gideceği için eliniz daha az üşüyecektir
Örnek resim:
IMG_20200409_183538.png

Şu anda ellerim dirseklerimden yüksekte kalıyor. Zaten bu masa bir tık yüksek gibi geliyor bana genel anlamda. Sorun şu ki sandalyem plastik, ayarlanmıyor. :D Masa hakkında ne dersiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı