Çalışma ortamınız nasıl?

1615053108160.png

Şu an berbat, ek bir masa gelecek. Yığınla kitap ve dergi var. Onlar için bir dolap daha alacağım, akustik davula geçmeyi de düşünüyorum. Şu an basit aile evi.

Eki Görüntüle 909719
Şu an berbat, ek bir masa gelecek. Yığınla kitap ve dergi var. Onlar için bir dolap daha alacağım, akustik davula geçmeyi de düşünüyorum. Şu an basit aile evi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Elektronik büyük nimet, yıllardır iyi kurtardı ihtiyar. Ama insan belli bir seviyeye geldikten sonra akustiğin hissiyatını istiyor be hocam. 😀

Kulaklık tutucunun modelini paylaşabilir misin?
Sonunda kablo temizligini yapabildim. Sirtim, dizlerim mahfoldu ama değdi :)

Uzerine bir de monitore ambilight takinca cillop oldu :)

IMG_20210318_150210.jpg

IMG_20210318_150120.jpg
IMG_20210318_150140.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20210318_150506.jpg
    IMG_20210318_150506.jpg
    183,4 KB · Görüntüleme: 42
Teşekkürler etiket için. Önceki konularda da görmüştüm, paylaştığınız Instagram hesabından. Hobisi olanları severim, hobisini sevip, temiz ve düzgün tutanları daha da severim. Çok güzel bir ortam olmuş. :) Özenle yapılan Dronelar böyle sergilenmeyi hak ediyor.

Benim ortamım bu. LEGO'lar eski, hatta X Wing bir 10-11 senelik falan. Yanına eş olsun diye Tie Fighter çok aradım ama eskisi gibi büyük ölçekli modeller yok artık. Masayı bilgisayar dışında atolye amaçlı da kullandığım için üstünü olabildiğince boş bırakıyorum. Yakın zamanda kağıt karmaşasını da iPad ile çözdüm. Genel olarak sade ve düzgün masalar verimi arttırıyor. Monitörün arkasında sıcaklığı ayarlanabilir bir LED var bir de. Gece çalışırken ya da uzun süre monitöre bakarken çok yardımcı oluyor. :)

Eki Görüntüle 859385

Klavyeyi küçültüp düzgün bir mousepad aldım. Bir de minik lambadan kurtulup, LED lambaya geçtim.

Hem monitörün yanında, sıcak tonlarda bir ışık kaynağı ve hem de monitör arkasında, aynı tonlarda bir ışık kaynağı, monitör başında çalışırken çok çok kurtarıcı oluyor.

Açıkçası mekanik klavye hissiyatını aramıyor değilim ama kablosuz olması gerçekten rahatlık. Masada bir şey yapmak istediğim zaman (ki masamı yarı zamanlı atölye olarak da kullanıyorum, normal günlerde masa üzerinde multimetre, güç kaynağı ve diğer bileşenler büyük yer kaplıyor) kolaylıkla masamı boşaltabiliyorum. Sağ tarafa bir de keson ekledim. Pandemi nedeniyle kullanılmadan eskiyen laptop da orada süs olarak duruyor işte...

Zaman geçtikçe gamerlıktan minimalistliğe doğru evrildik... Şu büyük kasadan da bir şekilde kurtulup, Mini-ITX'e geçersem tam olacak.

masa.jpg

Birkaç gün önce bir güncelleme daha yaptım. Sonunda pes ettim ve aynı masayı hem atölye hem de bilgisayar masası olarak kullanmaktan vazgeçtim. Kullanılmadan duran eski bir masayı aldım. Açıkçası Gidip de IKEA'nın doldurma masalarına 300 - 400 TL vermek istemedim, gereksiz.

20210406_232230.jpg

20210406_232302.jpg

Güzel de oldu bence. Artık uzun sürecek projelerde, ekipmanları masanın üstünde bırakabiliyorum. Yeni masanın olduğu duvara da, @flayzeraynx gibi Ikea SKADIS takmayı düşünüyorum. Bakalım nasıl olacak. :)

Geri
Yukarı