Çalışmak için Amerika'ya gitmek için İngilizce ne kadar gerekir?

Fodenist

Hectopat
Arkadaşlar benim İngilizce seviyem B1 ve babamın ingilizcesi hiç yok.
Babam makine mühendisi gibi sayılabilir neredeyse çoğu fabrika işlerini yapıyor ve şu anda bir beton fabrikasında müdür?
Amerika'dan bir iş bulabilirse ingilizcesi olmamasına rağmen taşınabilir miyiz yoksa İngilizce şart mıdır?
İngilizce gerekliyse hangi seviyede olması lazım?
Amerika'ya gidildiğinde sınav gibi bir şeye mi sokuyorlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Babam makine mühendisi gibi sayılabilir neredeyse çoğu fabrika işlerini yapıyor ve şu anda bir beton fabrikasında müdür?
Amerika'dan bir iş bulabilirse ingilizcesi olmamasına rağmen taşınabilir miyiz yoksa İngilizce şart mıdır?
B1 ideal.

Bende B1'im b2ye çıkmaya çalış grammer ve kelime çalış tavsiyem 1 ayda yükselebilirsin.

B1 benim ingilizcem ve ben daha 16 yaşındayım.
Babam ve annem için en az kaç olması gerekiyor?
Uluslararası bir şirkette çalışması gerekiyorsa TOEFL ve benzeri sınavlara giriyorlar diye biliyorum ama emin değilim.

Bende B1'im b2ye çıkmaya çalış grammer ve kelime çalış tavsiyem 1 ayda yükselebilirsin.
B1 olduğuna emin misin?
B2'ye bir ayda çıkılığını ilk defa senden duyuyorum? :D

İş var iş var. Türkiye'deki kademesine uygun bir meslek arıyorsa İngilizce kesinlikle şart. Bulacağı işteki yetkililerle iletişim kurarak hangi seviye İngilizce gerektiğini öğrenebilir. Ki zaten çat diye kimseyi almazlar, bir iş görüşmesi olacağından orada seviye belirlenir zaten. Hem nitelikli hem niteliksiz işler için geçerli olur bu olay.

Uluslararası bir şirkette çalışması gerekiyorsa TOEFL ve benzeri sınavlara giriyorlar diye biliyorum ama emin değilim.

B1 olduğuna emin misin?
B2'ye bir ayda çıkılığını ilk defa senden duyuyorum? :D

Her gün 6 saat eğitim aldım a2'den B1'e 3 haftada geldim sende 1 ayda gelirsin 6 saat çalışırsan ben özel dil eğitimi aldım 6 ayda C1'e geçeceğim ona çalışıyorum did you understand😊

Her gün 6 saat eğitim aldım a2'den B1'e 3 haftada geldim sende 1 ayda gelirsin 6 saat çalışırsan ben özel dil eğitimi aldım 6 ayda C1'e geçeceğim ona çalışıyorum did you understand😊

Hocam A2-B1 arası nasıl bilmiyorum ama B1-B2 arası bayağı zor. Yani özel ders ile tabii hızlanır ama bence en az bir dönem gerekiyor.

Geri
Yukarı