Calisthenics yapanlar neden daha güçlü?

Nasıl bir defansın bitiriciliği kötüyse, bir forvetin de defansı kötüdür. O akrobasik hareketleri yapmak denge ve esneklik ister. Bunlar da bodybuilderlarda yok. Kütle büyüdükçe hızda azalır.

Hocam hani naturel bir adamın ulalabileceği Max seviye vardır ya 25ffmi dı galiba tam hatırlamıyorum yani fitness ile doğal olarak o seviyelere ulaşılabiliyor yani tam sonu değil ama kolay büyünüyor. Kalistenikste hep yağ oranı düşük olmak zorunda değil mi bir de işte kalisteniks ile kolay büyünmüyor sanırsam öyle mi? Ben 6 aydır fitness yapıyorum bayağı bir gelişim oldu kreatin falan da aldım ama kalisteniks çok ilgimi çekmeye başladı acayip şekilde ki zaten çekiyordu. Ama bir hedefim böyle ortama girildi mi büyük adam olmak diğer hedefim de böyle vücut ağırlığımla zor hareketleri yapabilmek ama ikisi bambaşka hedefler. Sence kalisteniks yapmalı mıyım?
Hocam şimdi size ikisinden birini seçin diyemem kimse diyemez zaten ikisinide eşit bir şekilde yürütebilirsiniz bende öyle yapıyorum zaten hatta fitness yaptığınız için calisthenicsde daha hızlı bir gelişim sağlayacaksınız ama şunu unutmayın vücut ağırlığınız nekadar artarsa hareketleri yapmakta zorlanırsınız işte sorunda burada başlıyor fitnessçılar büyükmek için sürekli yiyorlar amaçları büyük bi size a ulaşmak ama calisthenics ise ağırlıkla çokta güzel yapılamayabilir

Hocam şimdi size ikisinden birini seçin diyemem kimse diyemez zaten ikisinide eşit bir şekilde yürütebilirsiniz bende öyle yapıyorum zaten hatta fitness yaptığınız için calisthenicsde daha hızlı bir gelişim sağlayacaksınız ama şunu unutmayın vücut ağırlığınız nekadar artarsa hareketleri yapmakta zorlanırsınız işte sorunda burada başlıyor fitnessçılar büyükmek için sürekli yiyorlar amaçları büyük bi size a ulaşmak ama calisthenics ise ağırlıkla çokta güzel yapılamayabilir
Anladım hocam teşekkürler zamanınızı harcadığınız için iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı