Call Of Duty : Modern Warfare III'ten ilk fragman geldi

Ubisoft Far Cry 6 yapmıştır, Türk oyuncular: "Hep aynı oyunu yapıyorlar çöp".

Call of Duty'nin 23.oyunu yoldadır ve oyunla ilgili bile olmayan çöpten hallice bir fragman yayınlanır, Türk oyuncular: "Bu oyunu almalıyım".

Far Cry oyunları kendi içerisinde de çok tekrar ediyor. Ayrıca oynanış süresi de çok daha fazla bu yüzden daha fazla bayıyor. CoD kısa sürüyor ve yılda bir kere oynayınca sıkmıyor.

@NNUE ek olarak Far Cry hikâye bakımından da tekrar ediyor. Far Cry serisini oynamadan hikâyesi hakkında az çok fikir yürütebiliyor. Neden? Çünkü aynı oyunu bin kez yaptılar 😎 Gelip bir de Far Cry'ı savunmuşlar, şaka gibi. O yorumu şimdi fark ediyorum. Adamların kullandığı oyun motoru bile 2012 senesinden kalma. Adamlar hiçbir şekilde bir değişiklik yapmıyor ve uzun oynanış süresi sunmak adına da saçma sapan görevler ekliyorlar. CoD serisi dediğiniz gibi kısa sürdüğü için baymıyor. Gel de bunu Ubisoft fanlarına anlat :D Neyse, onlar oyundan anlamadığı için anlatmaya gerek yok. Bu şekilde devam. Oyundan anlasalardı Far Cry serisini ölümüne savunmazlardı.

@NNUE ek olarak Far Cry hikâye bakımından da tekrar ediyor. Far Cry serisini oynamadan hikâyesi hakkında az çok fikir yürütebiliyor. Neden? Çünkü aynı oyunu bin kez yaptılar 😎 Gelip bir de Far Cry'ı savunmuşlar, şaka gibi. O yorumu şimdi fark ediyorum. Adamların kullandığı oyun motoru bile 2012 senesinden kalma. Adamlar hiçbir şekilde bir değişiklik yapmıyor ve uzun oynanış süresi sunmak adına da saçma sapan görevler ekliyorlar. CoD serisi dediğiniz gibi kısa sürdüğü için baymıyor. Gel de bunu Ubisoft fanlarına anlat :D Neyse, onlar oyundan anlamadığı için anlatmaya gerek yok. Bu şekilde devam. Oyundan anlasalardı Far Cry serisini ölümüne savunmazlardı.

Her oyunda psikopat deli gözüken kötü karakter oyunun kapağında ama doğru düzgün işlenmiyor bile.

Bir de sonunun da ne olacağı belli oluyor. Sadece o kötü adamı yok etmeye yönelik oynuyoruz ve dediğiniz gibi adamakıllı işlenmiyor bile. Oyunun ilk iki saatinde olan kahraman, oyunun sonraki saatlerinde ne hikmetse kayboluyor. Adamakıllı hikâye akışı da yok. Bu karaktere ne oldu diye insan sormadan edemiyor.

Far Cry oyunları kendi içerisinde de çok tekrar ediyor. Ayrıca oynanış süresi de çok daha fazla bu yüzden daha fazla bayıyor. CoD kısa sürüyor ve yılda bir kere oynayınca sıkmıyor.
Oyun sektöründe kendini Call of Duty kadar tekrar eden başka bir yapım daha yoktur, çünkü bu oyunlarda tek yapman gereken şey kafaya nişan almak, bitti. Far Cry'da en azından gizlilik kullanabiliyorsun, çeşitli araç gereçlerle outpost'lara farklı şekilde yaklaşabiliyorsun. Gerçekten Call of Duty mi savunuyoruz yani burada :D

Far Cry da orada sadece bir örnek zaten, hangi oyunun 4.sü çıksa laf etmeye başlayan oyuncu kitlesi Call of Duty'nin 23.oyunu çıkınca heyecana geliyor ve hiçbir şekilde laf etmiyor. Kusura bakmayın ama bu ikiyüzlülükten başka hiçbir şey değil. Üstelik adamlar tease edip edip doğru düzgün bir hikaye de vermiyorlar, 5 saat süren ve sonu hiçbir yere bağlanmayan çöp hikayelerle sizi kandırıp duruyorlar, siz de kanmaya o kadar müsaitsiniz ki gerçekten şaşıp kalıyorum yani.

Öyle bir anlatıyorsunuz ki Far Cry'ın hikayesi kötü de Call of Duty'deki hikaye bal kaymak, oldu olacak "Ghost öldü sen anlamazsın" deyip üstüme Ghost editi de adın tam olsun.

Sonradan ekleme: Aklıma daha güzel bir örnek geldi bak, Elden Ring. Adamlar Souls formülünü açık dünyaya uyarladılar, hem de mükemmel bir şekilde uyarladılar bu bile başlı başına bir olayken, insanlar ilk çıktığında "Souls'a at eklemişler yeni oyun diye satıyorlar peh" diye yorumlar yaptı. Şu an böyle yorumları görmüyorum ama ilk çıktığında çok vardı. Ee utanın abi, ELDEN RING gibi bir başyapıta şu yorumu yapıp Call of Duty'nin 23.oyununa nasıl heyecan duyabilirsiniz? Bu ikiyüzlülüğün kaçıncı seviyesi böyle? Üstelik adamlar halihazırda bilinen, ünü olan DARK SOULS ismini kullanmak yerine gidip yeni bir marka ürettiler birçok firmanın aksine bunu bile takdir etmeniz gerekirken gömdünüz :D

Son düzenleme:
Şu rezaleti yapacaklarına keşke MW3 remasterd yapsalardı. Activision'un gidişatını hiç iyi görmüyorum.

Dostum adamlar MW2'yi çıkarttıktan ilk 10 gün içerisinde 1 milyar dolar satış yaptılar sen ne diyorsun? :D Peynir ekmek gibi satacak yine görürsün. Olay hikaye değil multiplayer'da...

Buradaki arkadaşlar hikaye üstünden oyunu eleştirmişler ama bu yeni oyunlarda hikaye kimsenin umurunda değil artık herkes Online akıyor o yüzden oyun 3000 lira da olsa alacak çok kişi var. Ben 2000 liradan fazla vermem ama 2000 liradan düşük olursa alırım çünkü en az 300 saati var oyunun.

Geri
Yukarı