Call of Duty Warzone 2.0 hayal kırıklığı

lo4ded

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle günaydın veya iyi geceler!
Bugün bir hevesle Call of Duty Warzone ™
indirdim. Fakat büyük bir hayal kırıklığına uğradım, bir türlü çözüm bulamadım en son çare buraya gelmek oldu :)
Oyunda inanılmaz bir drop yiyorum, yediğim drop öyle bir drop ki bilgisayarı kırdırır. Dropun sebebini bir türlü bulamadım, ayarları en düşüğe aldım fayda yok. AMD Fsr ayarını açtım fayda yok. Ne yapacağım ben şimdi, kaldım öylece hevesim kalmadı hayal kırıklığına uğradım.
*Önemli not *
Rdr2 - Gta5 - ARK - Cs2 bu ve bunun gibi birçok oyunda denedim ve gayet akıcı bir şekilde oynadım. Ve işin ilginç tarafı hiç drop yemedim, Rdr2 veya Gta5 daha yük altında bırakan oyun.
Nasıl oluyorda bunlarda drop yemeyip Call of Duty Warzone ™ ' da drop yiyorum?

Bilgisayar Sistem Özelliklerim;
- RX 580 ( 4GB )
- i3 9100F
- CORSAIR 8GB Vengeance LPX 3200MHz CL16 DDR4 ram
- Western Digital Blue 1tb HDD

Şimdi bazı makalelerde sorunun ramden kaynaklandığını işittim. Birde size sorayım, sorun neyden kaynaklı?
Şimdiden cevaplarınız için müteşekkirim.

Arkadaşlar öncelikle günaydın veya iyi geceler!
Bugün bir hevesle Call of Duty Warzone ™
İndirdim. Fakat büyük bir hayal kırıklığına uğradım, bir türlü çözüm bulamadım en son çare buraya gelmek oldu :)
Oyunda inanılmaz bir drop yiyorum, yediğim drop öyle bir drop ki bilgisayarı kırdırır. Dropun sebebini bir türlü bulamadım, ayarları en düşüğe aldım fayda yok. AMD FSR ayarını açtım fayda yok. Ne yapacağım ben şimdi, kaldım öylece hevesim kalmadı hayal kırıklığına uğradım.
*Önemli not *
RDR2 - GTA 5 - Ark - CS2 bu ve bunun gibi birçok oyunda denedim ve gayet akıcı bir şekilde oynadım. Ve işin ilginç tarafı hiç drop yemedim, RDR2 veya GTA 5 daha yük altında bırakan oyun.
Nasıl oluyorda bunlarda drop yemeyip Call of Duty Warzone ™'da drop yiyorum?

Bilgisayar sistem özelliklerim;
- RX 580 ( 4 GB )
- i3 9100F.
- Corsair 8 GB Vengeance LPX 3200MHz CL16 DDR4 RAM.
- Western Digital blue 1TB HDD.

Şimdi bazı makalelerde sorunun RAM'den kaynaklandığını işittim. Bir de size sorayım, sorun neden kaynaklı?
Şimdiden cevaplarınız için müteşekkirim.

HDD kullandığın için olma sebebi yüksek Görev Yöneticisi'nden kontrol et oyunu açınca yüzde kaç oluyor? Artı olarak işlemcinde zayıf işlemcilerde FPS drop yaşanmasına sebep olabilir.

Ram yetersiz kalmış olabilir. kaç ram kullanıyorsun 2x 4'mü yoksa 1x8 'mi yani 2 tane 4 gb ram mi kullanıyosun ya da 1 tane 8 gblık ram mi +ssd veya hdd'de yer varmı yoksa ağzına kadar dolular mı ?

Optimizasyonu iyi olmayan bir oyun. Sisteminizin kas gücü de hayli hayli yetecek bir durumda değil bu sebeple düşüşler yaşıyorsunuz. 8 GB bellek de maalesef yeterli değil güncel bir CoD için.

HDD kullandığın için olma sebebi yüksek Görev Yöneticisi'nden kontrol et oyunu açınca yüzde kaç oluyor? Artı olarak işlemcinde zayıf işlemcilerde FPS drop yaşanmasına sebep olabilir.
HDD yeni hocam HDD sağlığı %98. Sadece Warzone'da bu sorun var.

Ram yetersiz kalmış olabilir. kaç ram kullanıyorsun 2x 4'mü yoksa 1x8 'mi yani 2 tane 4 gb ram mi kullanıyosun ya da 1 tane 8 gblık ram mi +ssd veya hdd'de yer varmı yoksa ağzına kadar dolular mı ?
1 adet 8 gb ram. HDD doluluk oranı az. 800-850 gb gibi bir boş alan mevcut. Rdr2'yi sildim sırf Warzone'da akıcı oynayabileyim diye.

Optimizasyonu iyi olmayan bir oyun. Sisteminizin kas gücü de hayli hayli yetecek bir durumda değil bu sebeple düşüşler yaşıyorsunuz. 8 GB bellek de maalesef yeterli değil güncel bir CoD için.
Ek bir adet daha 8 GB aynı ramden alsam sorun ortadan kalkarmı hocam? Artık bu oyunu oynamak istiyorum. Ekran kartı veya işlemcide kötü değil yani, ortalama bir sistem.

HDD yeni hocam HDD sağlığı %98. sadece Warzone'da bu sorun var.

1 adet 8 GB RAM. HDD doluluk oranı az. 800-850 GB gibi bir boş alan mevcut. RDR2'yi sildim sırf Warzone'da akıcı oynayabileyim diye.

Ek bir adet daha 8 GB aynı RAM'den alsam sorun ortadan kalkar mı hocam? Artık bu oyunu oynamak istiyorum. Ekran kartı veya işlemcide kötü değil yani, ortalama bir sistem.

Vallahi hocam arkadaşımdada aynı dert vardı onda da 8 GB RAM vardı 16 yaptı sorunu çözüldü.

HDD yeni hocam HDD sağlığı %98. Sadece Warzone'da bu sorun var.

1 adet 8 gb ram. HDD doluluk oranı az. 800-850 gb gibi bir boş alan mevcut. Rdr2'yi sildim sırf Warzone'da akıcı oynayabileyim diye.

Ek bir adet daha 8 GB aynı ramden alsam sorun ortadan kalkarmı hocam? Artık bu oyunu oynamak istiyorum. Ekran kartı veya işlemcide kötü değil yani, ortalama bir sistem.
Hocam siz iyi sistem diyorsanız 16 gb ram veya 32 gb ram gerekiyor. Eğer gerçekten çok iyi bir bilgisayarınız varsa ddr 5 teknolojisi ramlerden almalısın. eğer ortalama bir sistem diyosanız ddr 4 teknolojisi Ram'ler işinizi görücektir. Ama en az 16 gb ram lazım bir oyun bilgisayarı için. 16 gb ram yapıcaksan sistemini bir 8 gb daha ram eklemeniz gerekir. aynı markadan alabiliyosan aynı markadan al çünki daha iyi sekron olucaktır ramler arasında. Fakat farklı marka ramlerde tek Ana kart'ta da çalışacaktır. Peki neden direk 16 gb tek bir tane almıyorsun sorusunu soracaksan da cevaplıyayım. Her işi tek bir Ram'e yüklemek hızlı bir performans sağlamıyacaktır. + Ram zorlanıcaktır bazı oyunlarda çökme eşiğine kadar gelebilir. ayrıca 2 tane Ram 2'sine de ayrı ayrı işlemler yükleneceği için bilgisayardaki Ram'ler zorlanmazlar. hatta basitçe anlatıcak olursam...''Bir elin nesi var ? İki elin sesi var.'' lafı vardır. İlla 8 gb Ram'de bi tane daha 8 gb Ram almana da mecburiyetten gerek yok 8 x 16 Ramlerde aynı ekran kartına takabilirsin bir sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı