Camı solda olan kasa önerisi

mertutux

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar, şu an kasam masanın sol altında durmak zorunda. Fakat kasamın temperli cam tarafı benim tarafımdan bakınca solda, kasa tarafından bakınca sağda. Ben de kasamın cam tarafını görmek istiyorum. Şu anki kasam Cooler Master MB511. Bunun camının tam tersi olan bir kasa var mıdır? Varsa link atabilir misiniz?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, şu an kasam masanın sol altında durmak zorunda. Fakat kasamın temperli cam tarafı benim tarafımdan bakınca solda, kasa tarafından bakınca sağda. Ben de kasamın cam tarafını görmek istiyorum. Şu anki kasam Cooler Master MB511. bunun camının tam tersi olan bir kasa var mıdır? Varsa link atabilir misiniz?

Camı terste olan kasaların anakartını ters takmanız gerekiyor. Bu da birçok soruna sebep oluyor. AliExpress gibi yerlerde bulabilirsiniz ama önerilmez. Hem hava akışını hem de donanımların duruşunu sağlıksız yapar. Ekran kartını ters takmak bile extra sorun.

Camı terste olan kasaların anakartını ters takmanız gerekiyor. Bu da birçok soruna sebep oluyor. AliExpress gibi yerlerde bulabilirsiniz ama önerilmez. Hem hava akışını hem de donanımların duruşunu sağlıksız yapar. Ekran kartını ters takmak bile extra sorun.
Öyle diyorsanız şimdilik böyle kalsın hocam en kötü birkaç ay sonra kasanın duruşunu değiştiririm. Teşekkürler.

Sharkoon REV200 modeli var istediğiniz gibi yada küp şeklinde ki kasalara bakacaksınız.
Bu kasaya da bir bakayım teşekkürler yardımınız için. Hava akışı, malzeme kalitesi hakkında bilginiz var mı?

Bu kasaya da bir bakayım teşekkürler yardımınız için. Hava akışı, malzeme kalitesi hakkında bilginiz var mı?

Malzeme kalitesi iyi fakat anakartı dikey taktığınız için üstten kablolama oluyor. Bayağı sağlıksız. Ayrıca üstten sürekli toz ineceği içinde ileride ayrıca sorunlara sebep olur. Üstte hava akışı verilmesi daha sağlıklı olur.

Bende buna benzer Casper kasa vardı. Her türlü problemi çektim lanet ettim. Eğer sağdan soldan görmek istiyorsanız dediğim gibi küp tasarımlar daha uygun. Thermaltake modelleri mevcut.

Malzeme kalitesi iyi fakat anakartı dikey taktığınız için üstten kablolama oluyor. Bayağı sağlıksız.
Peki anakartı farklı yönde takmak neden sağlıksız?

Bende buna benzer Casper kasa vardı. Her türlü problemi çektim lanet ettim. Eğer sağdan soldan görmek istiyorsanız dediğim gibi küp tasarımlar daha uygun. Thermaltake modelleri mevcut.
Ne gibi problemler çektiniz hocam?

Kasamın içi bu haldeydi 😀 PSU kabloları bile yetişmiyordu.

9F3969BE-EDD5-4D82-9360-0D9D38CA7DAF.jpeg

Peki anakartı farklı yönde takmak neden sağlıksız?

Kablo yönetimi sorun oluşturuyor. Hava akışı sorun oluşturuyor. Ekran kartı için soketler aşağı doğru baskıya uygunken ters tarafa doğru baskı oluşuyor. Zaten bu sorunlar başlı başına yeterli. Heleki anakartta gyro sensörleri varsa anakart adamakıllı hiç çalışmaz. Laptoplarda Gyro genelde bulunuyor ama kasalarda daha önce denk gelmedim. Ekran kartının hava akışınıda etkiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı