Can Değer 2024 antivirüs tier listesi

2 Dakika'da tam tarama mi?

Tarama turu nedir?

Ekran görüntüsü 2024-05-06 201914.png

Ekran görüntüsü 2024-05-06 201932.png

Tarama türü olarak her şeye tik attım, UEFI Regedit vs dahil her şey.

Ilginc. Demek ki sanal makinede performanslari dusuyor AV'lerin.

Güvenli bir şekilde test etmenin yolu var mı sanal makine olmadan? Mesela dosyaları açmasam sadece ZIP'den masaüstüne taşısam? Denemek istiyorum çünkü ESET ne kadarını silecek diye ama format da atmak istemiyorum :)

Güvenli bir şekilde test etmenin yolu var mı sanal makine olmadan? Mesela dosyaları açmasam sadece ZIP'den masaüstüne taşısam? Denemek istiyorum çünkü ESET ne kadarını silecek diye ama format da atmak istemiyorum :)
O sekilde sadece veritabanini test edersiniz antivirusun, Sanal makine olmadan gercek zamanli koruma testi zor.

Bitdefender, Kaspersky ve ESET bu işte en iyi firmalar. Norton ve Avast ise ürün bazında değilde firma bazında problemli markalar. Norton bir ara mining yaptırmaya çalışmıştı. Kaspersky fiyat olarak çok güzel. Bitdefender pahalı olsada alınabilir. ESET fiyatları uçuk. Ben yıllardır MacOS kullanıyorum ve ona göre değerlendirme yapacağım. Kaspersky MacOS tarafında ciddi derecede kaynak tüketiyor. Pil süresinde yarı yarıya düşüş gördüm. Norton'da ise bir yıldan uzun süredir olan bir memory leak problemi var. Artık problem mi yoksa başka şeyler mi dönüyor arkada bilmiyorum 🥶. Geri dönüş yapmama rağmen çözülmedi ve bende ilk başladığım yere Bitdefender'a döndüm. MacOS için tavsiye ederim. Fiyatlar biraz yüksek sadece. Bende başta ondan ötürü diğer alternatiflere bakmıştım.

2024 yılı için ilk performans test sonuçları gelmiş AV Comparatives tarafından. Kaspersky McAffe ardından ikinci sırada yer almış.
AVG Ve Avast agir diyenler nerede acaba? :D

Geri
Yukarı