Can sıkıntısı nasıl geçirilir?

Normalde canım sıkıldığında şarkı dinler ya da oyun oynarım ama notlarım düşük geldiğinden dolayı tatilden sonra ailem bilgisayarımı ve telefonumu elimden alacaklarmış ve ben okulda çok sıkılıyorum artık eve gelince de çok sıkılacağım sizce ne yapmalıyım? (not: Ders çalışmayı hiç sevmiyorum işkence gibi geliyor.)

Kitap okuyabilirsiniz, hayal kurabilirsiniz, spor yapabilirsiniz. Ama bunlar sadece sıkıntıyı hafifletir, geçirmez. Aynı yasaklar bende de var. Ben en azından birkaç siteye girebiliyorum. Yaz tatilinde bilgisayar, telefon hepsine yasak gelmişti. Günlerimi uykuyla ve kitapla geçirmeye başlamıştım. Ders çalışmayı kimse sevmiyor. Benim için de işkenceden farksız. Ama mecbur yapılacak. Bir an önce bitirin akşam bir iki saati kendinize ayırın. Notlarınız yükselince bilgisayarı ve telefonu da alırsınız. Bir de derslerin en zor kısmı başlamak. Konuları ve soru tiplerini biraz anlayınca daha kolay geliyor. Bence bir an önce dişinizi sıkıp çalışmaya başlayın. Yasağınız çok uzamasın.
Ders çalışacağım ayağına PC'yi iste. Sonrası senin Alt Tab yeteneğine kalmış.

Ben denediğimde ( iş rolden çıkmıştı gerçekten konu eksiklerimi tamamlamak için ihtiyacım vardı ) "bizim zamanımızda bilgisayar mı vardı biz kendimiz çalışıp bu günlere geldik, senin ne eksiğin var" şeklinde bir nutuk dinlemiştim. Bilgisayarı alamadığım gibi bir iki saat laf dinlemiştim. Bu tip bir aileniz varsa yapmanız tavsiye edilmez.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı