Çan sisteminde ortalamanın altında kalınca ne oluyor?

Gdjer372

Hectopat
Bildiğiniz gibi Online eğitim var ve herkes sınavlardan 100 alıyor. Bir derste sınıf ortalaması 97 ve ben 80 aldım. Bu durumda bu dersten kalmış mı oluyorum? Geçsem bile harf notum düşük mü olur?

Çan derste uygulanıyorsa, çanın altında kalırsan dersi tekrar alman gerekir, çanı hoca da ortalamaya göre belirleyebilir. Mesela çan ortalaması 97 ise hoca geçme notunu 95 falan yapar. Çan altında kaldığında bütünlemeye girebilirsin.

Çan derste uygulanıyorsa, çanın altında kalırsan dersi tekrar alman gerekir, çanı hoca da ortalamaya göre belirleyebilir. Mesela çan ortalaması 97 ise hoca geçme notunu 95 falan yapar. Çan altında kaldığında bütünlemeye girebilirsin.

Çan her hoca uygulamaz.
Uygulanan ders için Çan 70 ise sen 68 ortalaman dahi olursa kalırsın.
Avantajı da var dezavantajı da.
Ne büyük saçmalıkmış. O kadar dersten kalırsam okulu bırakayım daha iyi.

Derslere çalışınca gayet güzel bir sistem bana göre, tabii online eğitimde pek bir esprisi kalmıyor.

Avantajıda var. Mesela sınıf ortalaması 10 puan ise 11 aldığında dersi geçiyorsun. Kopyaya bire bir çözüm bence 😅🤣
Millet kopyanın dibine vurmuş online sınavlarda. Geçen dönem mat sınavında 30 olan sınıf ortalaması bu dönem 87'ye çıkmış. Türev bilmeyen insanlar integral sınavından 100 almış ne hikmetse(!) Çoğu derste durum böyle. Benim notlarım 80 civarı sınıf ortalaması 90'larda. Herkes her şeyden 100 alacak kadar nasıl kopya çekebiliyor bende mi sorun var anlamıyorum ki.

Millet kopyanın dibine vurmuş online sınavlarda. Geçen dönem mat sınavında 30 olan sınıf ortalaması bu dönem 87'ye çıkmış. Türev bilmeyen insanlar integral sınavından 100 almış ne hikmetse(!) Çoğu derste durum böyle. Benim notlarım 80 civarı sınıf ortalaması 90'larda. Herkes her şeyden 100 alacak kadar nasıl kopya çekebiliyor bende mi sorun var anlamıyorum ki.
İşte bu çan sistemi buna çözüm oluyor. Herkes kopya çekti ve 90 aldı diyelim. Sınıf ortalaması 90 olunca hepsi kalıyor. :) Bu derslerde kopya çekilmez kendi ayaklarına sıkıyorlar yani. :)

İşte bu çan sistemi buna çözüm oluyor. Herkes kopya çekti ve 90 aldı diyelim. Sınıf ortalaması 90 olunca hepsi kalıyor. :) Bu derslerde kopya çekilmez kendi ayaklarına sıkıyorlar yani. :)
Ben hep ortalamalardan düşük aldım bu durumda ben de kalıyorum. Ve bir derste değil neredeyse tüm derslerimde bu sorun var.

Geri
Yukarı