Canım hiçbir şey yapmak istemiyor

Kierkegaard66

Centipat
Merhaba, u son iki aydır canım hiçbir şey yapmak istemiyor. En sevdiğim şeyleri bile yapamaz hale geldim, ne yapacağım onu da bilmiyorum. Bu durumu yaşayanınız var mı, nasıl geçer, nasıl mücadele edilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendini zorlamadığın sürece bu süreç devam eder kendimden biliyorum. Uzun bir süre bahsettiğin şeyi yaşadım, en basit örneği hiç dışarı çıkasım gelmiyordu ama çıkınca da iyi ki çıkmışım keyfim yerine geldi diyordum. Sen de yavaş yavaş böyle yaparak toparlayabilirsin bence.

Aynı şekilde ben de aynı durumdaydım, sporu bırakmamla birlikte içten içe çökmeye başlamıştım. Ama son zamanlarda eski günlere dönmeye zorluyorum kendimi. Tekrar spor yapıyorum, şahsen beni en çok mutlu eden ve içimdeki kötü enerjiyi atan şey spor. Ek olarak da 3. bir dil öğrenmeye başladım evde. Bu ikisi beni çok güzel oyalıyor ve eğlendiriyor.

Güzel bir işe gir para kazan mutlu olursun.

Hocam sınava hazırlanacağım bu sene psikolojimi bozan nedenlerden biri de bu zaten.

Kendini zorlamadığın sürece bu süreç devam eder kendimden biliyorum. Uzun bir süre bahsettiğin şeyi yaşadım, en basit örneği hiç dışarı çıkasım gelmiyordu ama çıkınca da iyi ki çıkmışım keyfim yerine geldi diyordum. Sen de yavaş yavaş böyle yaparak toparlayabilirsin bence.

Zorluyorum aslında hiçbir şey yapmak istemiyorum diyorum ama yapıyorum yani kitap okuyorum araştırmalarımı yapıp yeni bilgiler öğreniyorum 3.dil olarak Fransızca öğreniyorum vs. ama dediğiniz gibi bir durum olmuyor yani ne kadar mücadele edersem edeyim kendimce ne başarırsam başarayım beni tatmin etmiyor çıkamıyorum depresyondan ve insanlara iyi misin diye sorduklarında yalandan iyiyim cevabını vermekten sıkıldım.

Zorluyorum aslında hiçbir şey yapmak istemiyorum diyorum ama yapıyorum yani kitap okuyorum araştırmalarımı yapıp yeni bilgiler öğreniyorum 3.dil olarak Fransızca öğreniyorum vs. ama dediğiniz gibi bir durum olmuyor yani ne kadar mücadele edersem edeyim kendimce ne başarırsam başarayım beni tatmin etmiyor çıkamıyorum depresyondan ve insanlara iyi misin diye sorduklarında yalandan iyiyim cevabını vermekten sıkıldım.
Haklısınız, bu durumdan kurtulmak çok kolay değil ama belli bir süre sonra hayatımdan bu kadar zamanı boşuna kaybetmişim diyeceksiniz. Zaten hayat çok kısa insan kendini bitirerek bir yere varamıyor, daha beter oluyor. Benim 2 yılım hatta daha fazlası böyle geçti ve ben şu an keşke böyle olmasaydı da şunları şunları yapsaydım diyorum. Bu tarz tavsiyelerin aynısını ben de o durumdayken duydum ve pek tınlamadım, ama bunlar gerçek. Bir şeyler yapmak için çabalayacaksınız. Yoksa o karanlıkta sürüklenip gidiyor insan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Izle derim belki bir yol bulursun?

Geri
Yukarı