Canım sıkılıyor

Helra1

Decipat
Daha fazla  
Her gün canım sıkılıyor. Pek arkadaşım olmadığı için dışarı çıkmayı fazla sevmiyorum ama arkadaşım yanımda olunca dışarı eğlenceli oluyor. Sadece bir arkadaşım var onunla da sadece hafta sonları görüşebiliyor ve Cumartesi gününü iple çekiyorum. Sanal dışında arkadaş edinmek istemiyorum çünkü çevremdekilerin nasıl insanlar olduğunu çok iyi biliyorum. Kitap okurum, film izlerim, bilgisayar oyunu oynarım, şiir yazarım, video düzenlerim. Bunları yaparken kimisine üzülürüm fakat tek değişmeyen şey sürekli sıkılmam. Derslerim kötü ve sıkıldığım için çalışamıyorum. Bu beni mutsuz ediyor ve ailem ile aramı bozuyor. Uyku düzenimde sıfır, okula gitmeden önce 1 saat uyurum bazen. Kafam karışık olduğu için sevgilimden ayrıldım ve tekrar barıştım bu beni gitgide üzmeye başladı. İyi bir liseye gideceğimi hiç sanmıyorum. Bazen hayatta hiçbir amacım olmuyor orduya girer ölür giderim diyorum bazen ise ülkeme bir katkım olsun diye çalışacağım diyorum. Sıkılmaktan CS 1.6 da botlarla vs atıyorum ya. Kısaca ergenlik kabul ediyorum ama yardım edebilen etsin. Mutsuz olduğum için çok kötü yazdım kusuruma bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Canının sıkılmaması için sana mutlu olmanın 50 yolu adlı blog sitemde paylaştığım yazıyı atıyorum, dilediğini kullan.

1- boş vakitlerinizde en sevdiğiniz müziği dinleyin.

2- en sevdiğiniz müziği dinlemekle kalmayın aynı zamanda sözleri internetten açıp beraber müzikle söyleyin.

3- bowling, bilardo, satranç vb. oyunlar oynayın.

4- herhangi bir spor ile uğraşın, (dövüş sanatları, gym, yüzme, buz pateni vb.)

5- paraşütle uçaktan atlayın (kılıçdaroğlu gibi okul çantasıyla atlamayın sakın 😆😂)

6- 1 gün boyunca Spider-Man kostümüyle sokaklarda gezin.

7- sevdiğiniz bir konu hakkında araştırma yapın.

8- kitap okuyun veya yazı yazın.

9- eski Türk veya yabancı filmleri izleyin.

10- Online oyunlar oynayın (kanser olma garantili)

11- evcil hayvan alın.

12- koleksiyon yapın (yaprak, bıçak, oyuncak araba, kitap, manga, kart vb.)

14- yeni hobilerinizi keşfedin (ressam, heykeltraş, ahşap araba/motor yapımı, ağaç ev, maket tünel veya köprü, minyatür ev ve araba vb.)

15- girişimcilerin hayatlarını inceleyin.

16- dropshipping yapın (el örmesi örgü, koleksiyon veya başka eşyalar...) İnternette satabilirsiniz. (vergi dairesi olmadan da olur)

17- insanlarla sohbet muhabbet etmek için uygulamalar kullanın.

18- PC veya PS oyunu oynayın.

19- arabayla uzun yola çıkın.

20- evdeki eşyaların yerini değiştirin.

21- poster alın ve duvarınıza asın.

22- güzel dostluklar ve arkadaşlıklarınızı kaybetmemeye özen gösterin.

23- yeni yemek tarifleri öğrenin.

24- boş vaktiniz varsa yazılım, oyun ve web site yapmayı öğrenin.

25- yeni tarayıcı oyunları oynayın (Haxball.com, diep. IO, slither. IO, agarz.com vb.)

26- kendi nefes tutma rekorunuzu kırın (sağlıklı bir insan 3 dakikaya kadar nefesini tutabilir, profesyoneller ise 5 dakika veya daha fazlası...)

27- boş zamanlarınızda ibadet edin, meditasyon yapın, kendinizi dinleyin.

28- deney yapın (kola - mentos, kuru buz ve alev topu, asit deneyleri vb.)

29- Adobe programları kullanmayı öğrenin.

30- Photoshop ve GIF yapmayı öğrenin.

31- FL Studio'da kendi rap müziğinizi yapın.

32- video edit yapın ve bunu sosyal medyada yayınlayın.

33- dağ tırmanışı yapın.

34- elektrik devreleri ve mekanik kilit sistemlerini araştırın.

35- bilim ve evren hakkında daha çok şey öğrenin.

36- sevdiklerinizle vakit geçirin.

37- sağlıklı beslenmeye çalışın.

38- stres yönetimi tekniklerini öğrenin ve uygulayın.

39- içinizden veya dışınızdan küfür etmeyi bir süre bırakın.

40- tefekkür edin.

41- insanlara yardım edin.

42- kendinizle barışık yaşayın.

43- hayallerine detaylar ekle.

44- hedefine odaklan (bir iş yapmaya kalktıysan ve bunu herhangi bir şey engelliyorsa, o engeli ortadan kaldır)

45- başarıya ulaştığın bir konuda kendini ödüllendir.

46- anın tadını çıkar, geçmişe takılı kalma.

47- irade kontrolü yap.

48- eve başka yollardan gitmeyi dene, yeni yerler keşfet.

49- uyku düzenine dikkat et.

50- ve son olarak; insanların sana verdiği değeri görmezden gelme.

Clyde ve ChatGPT'nin ücretsiz versiyonu ile yaptım yapay zeka kullanarak.

Canının sıkılmaması için sana mutlu olmanın 50 yolu adlı blog sitemde paylaştığım yazıyı atıyorum, dilediğini kullan.

1- boş vakitlerinizde en sevdiğiniz müziği dinleyin.

2- en sevdiğiniz müziği dinlemekle kalmayın aynı zamanda sözleri internetten açıp beraber müzikle söyleyin.

3- bowling, bilardo, satranç vb. oyunlar oynayın.

4- herhangi bir spor ile uğraşın, (dövüş sanatları, gym, yüzme, buz pateni vb.)

5- paraşütle uçaktan atlayın (kılıçdaroğlu gibi okul çantasıyla atlamayın sakın 😆😂)

6- 1 gün boyunca Spider-Man kostümüyle sokaklarda gezin.

7- sevdiğiniz bir konu hakkında araştırma yapın.

8- kitap okuyun veya yazı yazın.

9- eski Türk veya yabancı filmleri izleyin.

10- Online oyunlar oynayın (kanser olma garantili)

11- evcil hayvan alın.

12- koleksiyon yapın (yaprak, bıçak, oyuncak araba, kitap, manga, kart vb.)

14- yeni hobilerinizi keşfedin (ressam, heykeltraş, ahşap araba/motor yapımı, ağaç ev, maket tünel veya köprü, minyatür ev ve araba vb.)

15- girişimcilerin hayatlarını inceleyin.

16- dropshipping yapın (el örmesi örgü, koleksiyon veya başka eşyalar...) İnternette satabilirsiniz. (vergi dairesi olmadan da olur)

17- insanlarla sohbet muhabbet etmek için uygulamalar kullanın.

18- PC veya PS oyunu oynayın.

19- arabayla uzun yola çıkın.

20- evdeki eşyaların yerini değiştirin.

21- poster alın ve duvarınıza asın.

22- güzel dostluklar ve arkadaşlıklarınızı kaybetmemeye özen gösterin.

23- yeni yemek tarifleri öğrenin.

24- boş vaktiniz varsa yazılım, oyun ve web site yapmayı öğrenin.

25- yeni tarayıcı oyunları oynayın (Haxball.com, diep. IO, slither. IO, agarz.com vb.)

26- kendi nefes tutma rekorunuzu kırın (sağlıklı bir insan 3 dakikaya kadar nefesini tutabilir, profesyoneller ise 5 dakika veya daha fazlası...)

27- boş zamanlarınızda ibadet edin, meditasyon yapın, kendinizi dinleyin.

28- deney yapın (kola - mentos, kuru buz ve alev topu, asit deneyleri vb.)

29- Adobe programları kullanmayı öğrenin.

30- Photoshop ve GIF yapmayı öğrenin.

31- FL Studio'da kendi rap müziğinizi yapın.

32- video edit yapın ve bunu sosyal medyada yayınlayın.

33- dağ tırmanışı yapın.

34- elektrik devreleri ve mekanik kilit sistemlerini araştırın.

35- bilim ve evren hakkında daha çok şey öğrenin.

36- sevdiklerinizle vakit geçirin.

37- sağlıklı beslenmeye çalışın.

38- stres yönetimi tekniklerini öğrenin ve uygulayın.

39- içinizden veya dışınızdan küfür etmeyi bir süre bırakın.

40- tefekkür edin.

41- insanlara yardım edin.

42- kendinizle barışık yaşayın.

43- hayallerine detaylar ekle.

44- hedefine odaklan (bir iş yapmaya kalktıysan ve bunu herhangi bir şey engelliyorsa, o engeli ortadan kaldır)

45- başarıya ulaştığın bir konuda kendini ödüllendir.

46- anın tadını çıkar, geçmişe takılı kalma.

47- irade kontrolü yap.

48- eve başka yollardan gitmeyi dene, yeni yerler keşfet.

49- uyku düzenine dikkat et.

50- ve son olarak; insanların sana verdiği değeri görmezden gelme.

Clyde ve ChatGPT'nin ücretsiz versiyonu ile yaptım yapay zeka kullanarak.

Maşallah hocam sağ olun. Şarkıda üzüyor beni :D. Kılıçdaroğlu şakası güzel olmuş.

Ders çalışırken herkes sıkılır zaten, dişini sıkıp çalışmak zorundasın. Hayat masal kitaplarındaki veya filmlerdeki kadar kolay değil. Konfor alanından çıkınca anlarsın ne demek istediğimi. O yaşlarda kendine çok fazla sorumluluk yüklemeyeceksin. Sorumlulukların belli zaten. Ödevini yap, dersini çalış vs. Sen ilgini okuldan kaydıracak her tarafa gitmişsin. Örneğin sevgilin var bu bir engel değil ama bu yaşlarda dikkat dağıtır. Benim yaşım 23, hala sevgili edinmiyorum gerek maddiyat gerekse yeteri zamanı harcayamacağımdan ötürü. Bunlar "kesin" olmalı denilen şeyler değil, aksine gelip geçici hevesler. Ailenin sözünü dinle öncelikle, sonra güzel bir uyku düzeni oluştur kesinlikle. Ardından güzel beslen kahvaltılarını iyi yap, güne iyi başla. Kendini derslere ver, zorla. İlgini çeken kısımlar elbette olacaktır. Ama yok ben zaten sıkılıyorum dersen 1-0 geride başlarsın zaten. Bir insanın aklına koyunca yapamayacağı iş yok. Keşke senin yaşlarına dönsem dediğim anlar oluyor. Kıymetini bilmeni öneririm, asla geri gelmeyecek değerli yılların bunlar. Hem eğitim hayatın için, hem de gençlik/sosyal hayatın için. O ergenliklerden hepimiz geçtik, geçiyoruz. Farkında olman güzel bir detay, o yüzden bu olgunlukta yaklaş sorunlarına. İntihar falan da sakın öyle işlere girme... Ne olursa olsun. Ailene ve kendine en büyük değeri ver. En kıymetli şey sağlık... O olmadıktan sonra her şey fasa fiso. Git annene babana bir kere sarıl. Benim annem şu anda kanser ve bir mücadele veriyor. Çok çok daha kötü şeyler var hayatta ki çözümü bile yok. Sadece sen de basit sorunlarına bir şekilde ben yaparım diyip bir düzen oturtturmak. Senin şuan bütün düzenini değiştirmen ve rutine bağlaman gerekiyor. Umarım uygularsın.

Ders çalışırken herkes sıkılır zaten, dişini sıkıp çalışmak zorundasın. Hayat masal kitaplarındaki veya filmlerdeki kadar kolay değil. Konfor alanından çıkınca anlarsın ne demek istediğimi. O yaşlarda kendine çok fazla sorumluluk yüklemeyeceksin. Sorumlulukların belli zaten. Ödevini yap, dersini çalış vs. Sen ilgini okuldan kaydıracak her tarafa gitmişsin. Örneğin sevgilin var bu bir engel değil ama bu yaşlarda dikkat dağıtır. Benim yaşım 23, hala sevgili edinmiyorum gerek maddiyat gerekse yeteri zamanı harcayamayacağımdan ötürü. Bunlar "kesin" olmalı denilen şeyler değil, aksine gelip geçici hevesler. Ailenin sözünü dinle öncelikle, sonra güzel bir uyku düzeni oluştur kesinlikle. Ardından güzel beslen kahvaltılarını iyi yap, güne iyi başla. Kendini derslere ver, zorla. İlgini çeken kısımlar elbette olacaktır. Ama yok ben zaten sıkılıyorum dersen 1-0 geride başlarsın zaten. Bir insanın aklına koyunca yapamayacağı iş yok. Keşke senin yaşlarına dönsem dediğim anlar oluyor. Kıymetini bilmeni öneririm, asla geri gelmeyecek değerli yılların bunlar. Hem eğitim hayatın için, hem de gençlik/sosyal hayatın için. O ergenliklerden hepimiz geçtik, geçiyoruz. Farkında olman güzel bir detay, o yüzden bu olgunlukta yaklaş sorunlarına. İntihar falan da sakın öyle işlere girme... Ne olursa olsun. Ailene ve kendine en büyük değeri ver. En kıymetli şey sağlık... O olmadıktan sonra her şey fasa fiso. Git annene babana bir kere sarıl. Benim annem şu anda kanser ve bir mücadele veriyor. Çok çok daha kötü şeyler var hayatta ki çözümü bile yok. Sadece sen de basit sorunlarına bir şekilde ben yaparım deyip bir düzen oturtturmak. Senin şu an bütün düzenini değiştirmen ve rutine bağlaman gerekiyor. Umarım uygularsın.

Bu dediklerinden sonra niyeyse ders çalışma isteği geldi teşekkürler abi. Anneniz için geçmiş olsun dua ederim.

Müzik dinleyebilirsin. Oldukça geniş bir listeye sahip biri olarak Rapten Metale kadar biraz öneri yapabilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

(Direkt albümün tamamını dinleyin)

Özellikle Pilli Bebek öneririm. Yalnız çok fazla link olduğu için açılışta kasma yaşanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı