Canım sıkkın

Kanka aşağı yukarı herkes seninle aynı durumda malesef. Bende günlerdir evdeyim şehre yeni taşındığım için arkadaşım da yok üniler kapandığı için okula da gitmiyorum, evde kafayı kırmak üzereyim ama dediğim gibi yapacak bir şey yok. Ne yapıyorum diye soracak olursan dokuz tane kazık gibi derslerim var onları vermeye çalışıyorum. Kız meselesine zaten hiç girme TR' de sana tavuk pilav yapacak kızı bulman baya zor. Git yurt dışındakilere açıl, TR kızından uzak dur..

Arkadaşlar canım çok sıkkın farklı bir şeyler denemek istiyorum fakat olmuyor. Sıkılıyorum istediğim şeyler hiç olmuyor son zamanlarda da. İnsan yanında bir kız olsun kafasını yaslayabilsin istiyor ama kimsenin yazdığı ettiği yok. Asosyal bir insan değilim dışarı cıkarım çoğunlukla ama örneğin arkadaşlarım gelmediğinde evde kaldığımda vs. o kadar kötüyüm ki. Sadece telefona bakıyorum o durumda. Ayrıca sevdiğim kızın yalandan ilgi gösterdiğini de öğrendim bu aralar birkaç mesajdan. Spor yapıyorum fakat o da eskisi gibi beni mutlu etmiyor. Ne yapmalıyım canım çok sıkkın.
Kitap oku ve hayatında yeni bir başlangıç olduğunda insanların sana karşı hissettiği duyguların senin için bi ... ifade etmemesi gerektiğini hisset

Selam, dostum. İlk önce sakin ol. Her kes bu aralar depresyon içerikli videolar, fotoğraflar, yazılar, velhasıl kelam, paylaşımlar yaptığı için sosyal medyada dolaşmak bile moral bozmak için yeterli bir sebep. Fakat her şeye rağmen hayat akıyor ve yaşıyoruz ki, yaşamak zorundayız. Eğer okulda okuyorsan (lise anlamında) hiç okul arkadaşları mevzusuna girme. Üniversite okumuş birisi olarak okul arkadaşlarının çoğunu hiç görmeyeceğini açıkca söyleyebilirim. Sana kalan sadece sen olacaksın. Bu yüzden de arkadaşlarına değil, kendine yatırım yap. Vücuduna, beynine yatırım yap. Yeni şeyler öğren, yeni beceriler geliştir. Ne kadar bilgili ve becerikli olursan, o kadar başarılı olursun. Başarılı olursan, arkadaşların çoğalacak. Arkadaşların çoğaldığında da sıkılman imkansıza yakın olacaktır. Kısacası her şey yapmakla başlar. Sevdiğin bir işi veya ilgi duyduğun bir işi iyi yaparsan, domino taşları gibi gelir gerisi. Bir de arkadaş ortamını doğru kurmak lazım. Hep veren taraf değil de, hem alan, hem veren taraf olmak lazım. Bilgi alışverişinden bahsediyorum. Sürekli bir şey soran arkadaşlar değil de, bir konu hakkında rahatça konuşup tartışabileceğiniz arkadaşlar edinmelisiniz. Her gördüğünüz kişiye de (kız veya erkek - farketmez) kör gibi aşık olup değer vermeyin. İnceleyin, eğer kafa yapınız uyuyorsa (arkadaş veya ilişki) konuşmaya devam edin. İlişkiyi sürdüren değil de, yöneten olun. Çok yazdığımın farkındayım, ama kendine gelmen lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı