Canlı dersler önemli mi?

Ben katılmayıp eksiklerimi kendim tamamlayabilirim fakat öğretmen müfredattan farklı bir şeyler anlatıp sınavda soracak diye endişe ediyorum. Sizce böyle bir ihtimal var mıdır?
Bizim öğretmen bazen işe yarayabilecek ipuçları veriyor ve ben bu yüzden katılıyorum hiçbir şey kaçırmamak için. Öğretmenin detaylı anlatıyorsa katıl bence. Tabii ortam o kadar kötü değilse. Ama fazla özet geçenlerdense katılmak ile katılmamak arasında pek bir fark göremiyorum ben.

Ben katılmayıp eksiklerimi kendim tamamlayabilirim fakat öğretmen müfredattan farklı bir şeyler anlatıp sınavda soracak diye endişe ediyorum. Sizce böyle bir ihtimal var mıdır?
Dediğim gibi öğretmenin ne anlattığını arkadaşından öğren. O konu kitapta yoksa internet üzerinden çalış. Kitapta varsa rahat çalışırsın zaten.

Geçenlerde 15 yaşındaki kardeşimin canlı dersine bir göz attım ve hiçbir işe yaramayacağını anladım. Ekrana bir şeyler çizen de var, öğretmenin sesini bastıran da var. Çorba gibi ortam. Dersin yarısı ayarlamayla geçiyor ve öğretmenin tek yaptığı, herkesin ulaşabileceği ve çözebileceği MEB sorularını yapmak. Hiçbir işe yaramaz diye düşünüyorum. Youtube'dan izlemek bile kat kat daha verimli olur.

Konuları anladıktan ve testleri kendi başına rahatça çözebildikten sonra genel anlamda okula gitmenin bile bir anlamı yok, sınava kendi başına da girebiliyorsun sonuçta.
Buna hem katılıyorum hem katılmıyorum. Sayısal derslerde soru çözümü göremezsen sorularda zorluk yaşarsın. Bu kendim için geçerli. YouTube kanalındaki hocaya soru da soramıyoruz hem.

Katıldığım taraf ezbere dayalı dersler için. Ben teknik liseliyim. Hem meslek hem de sayısal ders alıyoruz. Meslek derslerinde sadece notlara çalışıp sınavı geçiyoruz. Konu anlatımına da gerek duyulmuyor bu derslerle. Sayısal ders olarak biyoloji ve kimyanın sözel kısımlarını kişi kendi başıyla halledebilir.

Fakat her zaman yüz yüze eğitimi tercih ederim.

Sayısal derslerde soru çözümü göremezsem sorularda zorluk yaşarız.
YouTube'da sayısız soru çözüm videosu var, test kitaplarında sık sorulan soru tarzlarından yüzlerce çözüyorlar. İllaki denk gelecektir.
Hatta bir anım var:
Matematik sınavına çalışmıştım fakat içimde endişeler vardı, ne yapacağımı bilemiyordum. Okula servisle giderken telefonu çıkarıp Şenol Hoca'nın soru çözüm videolarından birini açmıştım. Soruların hepsini dikkatlice izleyip aklıma kazıdım, sınavda o soruların aynı mantığında iki tane çıktı. Mantık aynı, sayılar farklı. Sınavı gülümseyerek çözdüm bildiğin.

YouTube'da sayısız soru çözüm videosu var, test kitaplarında sık sorulan soru tarzlarından yüzlerce çözüyorlar. İllaki denk gelecektir.
Bir tek bana mı gelmez ya? Dershane hocası, 1 haftada permütasyon kombinasyon binom olasılık konularını bitirmemi istedi. Tam 30 farklı konu anlatım ve soru çözüm videosu izledim hala yanlışlarım doğrularımı geçiyor.

Ya da konudan dolayı anlamıyorum. Allah böyle konunun belasını versin. Sırf çıkacak 2 soru için kendimi paralıyorum.

Buna hem katılıyorum hem katılmıyorum. Sayısal derslerde soru çözümü göremezsen sorularda zorluk yaşarsın. Bu kendim için geçerli. YouTube kanalındaki hocaya soru da soramıyoruz hem.

Katıldığım taraf ezbere dayalı dersler için. Ben teknik liseliyim. Hem meslek hem de sayısal ders alıyoruz. Meslek derslerinde sadece notlara çalışıp sınavı geçiyoruz. Konu anlatımına da gerek duyulmuyor bu derslerle. Sayısal ders olarak biyoloji ve kimyanın sözel kısımlarını kişi kendi başıyla halledebilir.

Fakat her zaman yüz yüze eğitimi tercih ederim.
Kişiden kişiye değişir. Tabi ki yüz yüze eğitim her zaman daha iyi ve kolaydır fakat şu anki müfredatta okula gitmeden çalışarak çok iyi yerlere gelebilecek çok fazla kişi olduğuna inanıyorum, sayısal olarak da sözel olarak da.

Mesela konulara çalışıp, bolca test/deneme çözse; her şey oturunca da çıkmış sorulara ve çözümlerine abansa bir kişi, rahatlıkla iyi bir üniversiteye gidebilir. Söylemek kadar kolay olmuyor tabi bu, kendi başına olduğun için de öğretmenden öğrenmekten çok daha zor olur ama yapabilecek kapasitede insanlar bence vardır. Vurdumduymaz öğretmenlerin okuttuğu bir okullardan bile Türkiye'nin ileri gelen üniversitelerini kazanan öğrenciler zaman zaman oluyorsa, bu dediğim neden olmasın.

Tam katılımı sağlamak için canlı derslerde yoklama alınmaya karar verilmiş okul geneli.
Benden buraya kadar, günlük 1.5 saat kadar bir ahırın içindeyim. :(

Yeni konular

Geri
Yukarı