Canlı derslerden LGS'ye yeterli çalışmak mümkün değil

Bu süreçte stres ve motivasyonunun yüksek olması çok önemli, ne olursa olsun olumlu düşünmeye çalış öncelikle.
Az soru çözüyor olman kesinlikle bir dezavantaj değil, ki zaten sınav senelerinde okullar veya dershaneler sınavdan aylar önce bütün konuları işeyip bitirir, kalan sürede de boyuna soru çözdürürler. Sınavına daha 6 ay var, sen kendini hiç sıkma hiç kasma, ders tekrarı yap. Tüm konularınız bittiğinde konu açısından hiç eksiğinin olmadığından emin ol. Sonra zaten her gün deneme ve soru çözeceksiniz. Burada tek yapman gereken çözemediğin soruyu sorup anlayana kadar diretmek. Mesela matematikte bilmemne tarzı sorularda hep yanlış yaptığını gördüğünde önce neden yanlış yaptığını öğrenip sonrasında bilmemne tarzı sorular bulup iyice anlayana kadar her türlüsünü çözmelisin. Moralini bozma, soru çözmek her şey değildir. Kuzenim 7/24 soru çözmesine rağmen sınavda çok da iyi bir başarı tutturamadı, oysa başka bir arkadaşım sadece günde 200 soruyla Galatasaray lisesine girdi. Çok soru çözmek değil, anlayarak çözmek önemli. Moralin bozulursa açıp motivasyon videoları izle. Kendine inan. Diğerleri yapıyorsa sen neden yapamayasın?

Bak benim yaptığımı yapabilirsin
Sabah erken uyan
2-3 tane matematik testi çöz
Derslerini dinle
Dershane dersini de dinle
Akşam dilediğin kadar testçöz
Yatmadan önce kitap oku
Ama olabildiğince matematiğe ağırlık ver
Anlıyorum bende LGS öğrencisiyim
Sadece kendine güven ve zamanını test çözmeye harca
Umarım başarılı olrsun:).

Her Allah'ın günü 300-400 soru çözen adam iyi kaynakları hemen yutar ve çözdüğü soruların kalitesi bozulmaya başlar. Soru sayısı önemli değildir, kaliteli soru çözün. Neyi neden yapamadığınıza bakın.
Ben LGS'ye ilk giren tayfadanım. Fazla kasma, kaliteli yayınlar çöz.

LGS öğrencisiyim. Sabahtan öğleye kadar okul dersleri yapıyoruz. Öğleden akşama kadar da dershane dersleri başlıyor. O zamandan sonrada akşam dersim başlıyor. Yani anladığınız LGS'ye yeterli çalışamıyorum. Soruları yetiştiremiyorum vb. Lütfen bana yardım edin. Başkaları 300-400 çözerken ben yeteri kadar çözemiyorum. Bu durum bende streste ve motivasyon düşüklüğüne neden oldu.
300 400 soru çözüyorum diyenlerin çoğu yeni nesil soru çözmüyor.

Geri
Yukarı