Canlı dersleri dinleyememek

Leuwenhook

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Canlı derslere bilgisayardan giriyorum ve çok dikkat dağınıklığı ve isteksizlik var. Hiç ders dinlemek istemiyormuşum gibi bir şey oluyor. Birkaç kere dersi dinlemek istediğimde 3 - 4 dakika sonra elim arkadan başka şeyleri açıyor. Çok iradesiz davranıyorum. Lise 1. sınıf öğrencisiyim bu sorunu çözmek adına ne yapabilirim?

Bu forumda eğtim hakkında sorulan sorular neden hep beni özetliyor.
Dostum ben kendimi zorluyorum.
Hiç duramıyorsan dikkatini dağıtabilecek oyunları sil.
Hocanla konuş ara sıra sana ders sırasında ilgini çekebilecek sorular sorsun.
Bir nebze dinleyebilirsin böylece.

Canlı derslere bilgisayardan giriyorum ve çok dikkat dağınıklığı ve isteksizlik var. Hiç ders dinlemek istemiyormuşum gibi bir şey oluyor. Birkaç kere dersi dinlemek istediğimde 3 - 4 dakika sonra elim arkadan başka şeyleri açıyor. Çok iradesiz davranıyorum. Lise 1. sınıf öğrencisiyim bu sorunu çözmek adına ne yapabilirim?
Canlı derslerin gerçekten çok etkisi oluyor. Yüz yüze eğitim gibi etkisi olmuyor ama en azından tüm canlı derslere gir unutma ki sözlü notların derslere katılım oranına göre verilecek. Orada işlenen tüm konuları mutlaka kitaptan tekrar etmelisin. Yeğenimde bu sene liseye geçti canlı derslerde işlenen tüm konuların hepsi 1.dönem sınavlarında çıkmış. En azından kendini biraz sıkman lazım dersler 30-40 dakika uzunluğunda zaten. Hocayı dinlemesende olur fakat derste mutlaka katılıyor olarak gözükmen lazım. Sonradan internet ve Youtube üzerinden o konuları mutlaka tekrar et.

Bizim hocamız derste kameralarımızı açtırıyor. Böyle bir uygulama yaptığı zaman dinlememek diye bir seçeneğimiz ortadan kalkıyor, mecburen dersi dinliyoruz. Derse de 4-5 kişi girince hep kontrol altında tutuluyoruz. 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı