Canlı dersten anlamıyorum abartısı

Hep beraber çözmüşlerdir soru bölüşüp. Kameralı mı oluyor sınavlar?

Nedense bir grup insan "ben anlamıyorum, yapamıyorum, çalışmıyorum" geyiğini çok seviyor. Arka planda deli gibi çalışıyorlar oysa.

Özel okul hocam okula gittik sınav için Online değil ben Online'de arkaştan yardım aldığım için netler yine normaldi bir tık şimdi gittim 40 net az gelince hocalar ailemi falan aramaya başladı vs her gün nutuk atılıyor yasak olmasına rağmen denemeye gidiyoruz bir de azar yiyoruz şikayet edeceğim tercih yapmadım okuldan falan atılırım gidecek okul yok.

Olay anlamıyorum anlamıyorum demek değil istemek hoca anlatamıyorsa bile isteyen bir kişi çalışarak başarabilir. Genellikle onu diyenler dersi can kulağıyla dinleyen insanlar. Kimseyi kendinizle görmeyin "onlar çalışmıyor benim çalışmama gerek yok" derseniz hayatınızın hatasını yaparsınız.

Ben de dinlemeye çalışayım dedim, harbiden anlamadım. 3 aydır bu durum böyle, herkes sınıf gruplarına ağlıyordu. Bu cumartesi denemeye bir gittik, ağlayan insanlar 80 90 netlerde ben 30 net yapmışım. Sondan 5. olmuşum, anlamıyorum bu olayı.
Canlı derslerden anlamamışlardır, Youtube üzerinden derslerini dinleyip testlerini çözmüşlerdir başarılı olmuşlardır. Şaşırılacak bir durum göremiyorum.
Kolpa mı yoksa harbiden anlamıyor musunuz?
Ben de canlı derslerden hiçbir şey anlamayan ve canlı dersleri zaman kaybı olarak gören birisiyim. Fakat derslerimi başka kaynaklardan çalışarak toparlıyorum.

Canlı dersten gerçekten anlamıyorum, bunun için çalışıyorum ama yüz yüze aldığımdaki verimi alamadığım için ne kadar faydalı bilmiyorum, tonla not çıkardım hala soru çıksa ben ona bakacağım oda bana bakacak gibi hissediyorum.

Olay anlamıyorum anlamıyorum demek değil istemek hoca anlatamıyorsa bile isteyen bir kişi çalışarak başarabilir. Genellikle onu diyenler dersi can kulağıyla dinleyen insanlar. Kimseyi kendinizle görmeyin "onlar çalışmıyor benim çalışmama gerek yok" derseniz hayatınızın hatasını yaparsınız.

Yok hocam çalışmamak benim kararım başarısızlığımdan şikayetçi değilim ama çalışan insanların çalışmıyorum anlamıyorum diye yalan atması beni şaşırtıyor.

12. sınıfım ben de canlı dersleri kullanmıyorum. YouTube'da daha nitelikli hocalardan dinliyorum. Canlı derse girmemem ders çalışmadığım anlamına gelmiyor yani güzel kardeşim.

Özel okul hocam okula gittik sınav için Online değil ben Online'de arkaştan yardım aldığım için netler yine normaldi bir tık şimdi gittim 40 net az gelince hocalar ailemi falan aramaya başladı vs her gün nutuk atılıyor yasak olmasına rağmen denemeye gidiyoruz bir de azar yiyoruz şikayet edeceğim tercih yapmadım okuldan falan atılırım gidecek okul yok.

Canlı dersler çok sıkıntılı. Sesler gidiyor. Ya da bağlantı kopuyor. Herkesin interneti iyi değil.

Daha önce hayatımda hiç akademik paragraf yazmamıştım, ve canlı dersleri dinledikten sonra kolayca anladım. Şu an İngilizce akademik paragraf yazabiliyorum, canlı derslerin bir sorunu yok. Anlamıyoruz diyen herkes ders sırasında ya başka şeylerle uğraşıyor ya da uyuyor, sınavlardan düşük alınca da "Canlı dersten bir şey anlayamıyoruz yav." diye ağlıyorlar. Pandemi daha başlamadan önce bile bir sürü canlı eğitim servisi vardı ve hepsi başarılarını belgelerle kanıtlamışlardı. Olay canlı eğitimde değil; hocaların öğretme, öğrencilerin öğrenme isteğine bağlı. İnternet erişimi ve/veya derse katılabilecekleri bir cihazı olmayanlara bir şey demiyorum, ancak kuzenim 8mbps internetle bile sorunsuz şekilde canlı derse katılabiliyor.

Canlı dersten bir şey anlamak veya anlayamamak kişiden kişiye değişir.Ben disiplinsiz biriyim,evde kendi disiplinimi sağlayamıyorum.Bu yüzden canlı derslere dikkatimi veremiyorum,evde ders çalışırken de aynı.O insanlar bence canlı dersten anlamayıp kendileri çalışmışlar veya yardım almışlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı