Canlı yayın arayüzüne sahip web platformu tasarlamak

Ben detaylı olarak böyle bir projeye girmedim. Ama Zoom örneği üzerinden bakacak olursam hem web tarafı hem de masaüstü tarafında bağlantılı bir sistemi var. Zoom daki mantığın aynısını yapacaksan web sayfanı PHP tabanlı olarak çıkarabilirsin. Tavsiyem Laravel ile kullanıcı sistemini kodlaman. Daha sonra da Laravel'in RestFul apisine ihtiyacın olacak.

Arkasından da Electron.js ile bir masaüstü uygulaması geliştirebilirsin. Node js için .Net paketi var, bu paketle sistemdeki donanımlara erişebiliyorsun.
Ayrıca bir görüntü sunucusu açacaksın kameraya bu şekilde erişim sağlayıp görüntü sunucuna bağlanıp eşzamanlı olarak görüntü alışverişi yapacaksın(?).(Tam içeriğini araştırman gerekecek fazla bilgiye sahip değilim burada)

Tabi Electron üzerinde de bir arayüz tasarlaman gerekecek. Bu arayüz üzerinden, örnek olarak kullanıcı uygulamayı açıp Laravel RestFul Api üzerinden kullanıcı girişi yapacak ve sonra isterse oda açacak, yine RestFul üzerinden oturum açma isteği ile beraber bir oda anahtarı üretecek. Ardından anahtarı karşı tarafa verecek yine aynı mantıkta diğer kullanıcı ilgili anahtarı girecek ve ortak bir sunucun üzerinden bağlantı kurulmuş olacak.

Ben Web üzerindeki mantığını anlatmaya çalıştım detaylarını kendin araştırman gerekecek. Sadece aydınlatma amaçlı detaylı anlatmış oldum.

Geri
Yukarı