Canlı yayın arayüzüne sahip web platformu tasarlamak

MrHyperion

Femtopat
Daha fazla  
Bir canlı yayın ara yüzüne sahip web platform kodlamak için ne gibi kodlama bilgisi ve araçlarına sahip olmak gereklidir? Bir yayıncı (masaüstü + kamera + ses) ve bir de dinleyici (kamera + ses)'nin olduğu ikili diyaloğun sağlanacağı bir üniversite projem var, ve teknik anlamda nelere ihtiyacım olduğunu analiz etmeye çalışıyorum. Konu hakkında kodlama ve yazılım bilgisi yeterli arkadaşlardan ricam bana konu hakkında bilgi vermeleri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok güçlü bir server'a ihtiyacın var. Bu server'da da çok hızlı bir internet bağlantısı olması gerekiyor. Ayrıca programlama olarak ASP.NET, HTML, CSS, JS, C# gibi dil ve frameworklere hakim olursan yapabilirsin.

Çok güçlü bir server'a ihtiyacın var. Bu server'da da çok hızlı bir internet bağlantısı olması gerekiyor. Ayrıca programlama olarak ASP.NET, HTML, CSS, JS, C# gibi dil ve frameworklere hakim olursan yapabilirsin.
Hocam anladığım kullanıma açılacak olan bir proje değil sadece ödev için yapılacak sanırım.

Çok güçlü bir Server'a ihtiyacın var. Bu Server'da da çok hızlı bir internet bağlantısı olması gerekiyor. Ayrıca programlama olarak ASP.NET, HTML, CSS, JS, C# gibi dil ve Framework'lere hakim olursan yapabilirsin.

ASP.NET, HTML, CSS, JS, C#? Neden yanlış bilgilendirme yaparsınız anlamam.

Video streaming servisi için realtime çalışan bir dile veya kütüphaneye ihtiyacın var. Arkadaşın önerdiği diller ile arayüz dökümünden öteye gidemezsin onları da HTML, CSS ve JS ile yaparsın. .Net dilleri ile de anca 2000'lerin teknolojilerini yazabilirsin.

Şu dilleri, kütüphaneleri araştırırsan daha iyi olur; Node JS, Socket IO, Express.js, OpenCV.

Google üzerinden "Real-Time sharing stream with (istediğiniz dil örneğin: NodeJs)" olarak arama yaparsanız daha detaylı dokümantasyonlara, videolara ulaşabilirsiniz.

Ödev olarak yapacaksan glitch, Google Cloud gibi servislerden ücretsiz Node JS host alabilirsin. Ödevini yapman konusunda da istersen yardımcı olurum. Çok büyük bir sunucuya ihtiyacın yok.

ASP.NET, HTML, CSS, JS, C#? Neden yanlış bilgilendirme yaparsınız anlamam.

Video streaming servisi için realtime çalışan bir dile veya kütüphaneye ihtiyacın var. Arkadaşın önerdiği diller ile arayüz dökümünden öteye gidemezsin onları da HTML, CSS ve JS ile yaparsın. .Net dilleri ile de anca 2000'lerin teknolojilerini yazabilirsin.

Şu dilleri, kütüphaneleri araştırırsan daha iyi olur; Node JS, Socket IO, Express.js, OpenCV.

Google üzerinden "Real-Time sharing stream with (istediğiniz dil örneğin: NodeJs)" olarak arama yaparsanız daha detaylı dokümantasyonlara, videolara ulaşabilirsiniz.

Ödev olarak yapacaksan glitch, Google Cloud gibi servislerden ücretsiz Node JS host alabilirsin. Ödevini yapman konusunda da istersen yardımcı olurum. Çok büyük bir sunucuya ihtiyacın yok.
Bu videoların servera işlenmesi için yalnızca NodeJS kullanamazsın. JS'ten kastım senin bahsettiğin frameworklerdi. NodeJS serverla konuşmak için zayıf kalıyor. C# gibi server ile konuşabilen bir frameworke ihtiyacın var. Ön yüzde dinamik çalışan JS frameworkleri tercih edilebilir.

Rica etsem tek bir tane windows server üzerinden çalışan streaming servisi söyler misin bana? C# server side çalışan ve compile edilen nesne tabanlı bir dildir. C# ile tam olarak hangi ayağını üstleneceksin projenin? Bırak live streaming konusunu bana C# ile realtime çalışan tek bir proje gösterir misin?

Hangi videoyu nereye işleyeceksin onu da anlamadım. Zayıf kaldığını iddia ettiğin NodeJS hakkında hangi konulara hakimsin, NodeJS ile kaç defa çalıştın veya kaç proje ürettin?

Son düzenleme:
Ama ben C# sormuştum? Neyse uzatmanın manası yok arkadaş dilerse kendisine yardımcı olur gerekirse kısa süreliğine kendi sunucumdan faydalanması için hesap oluştururum.

Ama ben C# sormuştum? Neyse uzatmanın manası yok arkadaş dilerse kendisine yardımcı olur gerekirse kısa süreliğine kendi sunucumdan faydalanması için hesap oluştururum.
Konu hakkında ilginiz için teşekkür ederim. Proje ödevimin tamamen kesinleşmesi halinde sizinle iletişime geçmeyi çok isterim.

Geri
Yukarı