Canon 1300D Webcam olarak kullanmak

gereksiz374

Decapat
Merhaba Canon eos 1300D veya 2000D modelini Webcam olarak kendi yazılımıyla kullanmayı düşünüyorum. DC III IS II falan soruyor alırken. Bir yerde görmüştüm aynasız alın mı diyordu DC almayınmı diyordu tam hatırlamıyorum kaynağa tam ulaşamadım bir modelinde sürekli odaklamak için çıt çıt sesi çıkartır video/canlı yayına yansır bu ses demişlerdi. Hiç bilgim yok bu konuda bilen biri aydınlatırsa sevinirim.
Buldum ıs II almam gerekiyormuş 1300D
1300D'ye uygun dummy pil nereden bulabilirim Türkiye'de satan var mıdır bulamadım.

Son düzenleme:
Neden IS olmalı? IS, image stabilization demek. Yani görüntü sabitleme. Genelde elde çekilen görüntüler el titreşimini fotoğraf makinesi şiddetli bir şekilde hisseder. Hatta kalp atışınızın vücudunuza yaydığı titreşimi bile. Bunu engellemek içindir IS. Canon 1300D üzerinde gelen 18-55 mm kit lensler IS'dir.

Neden ıs olmalı? Is, image stabilization demek. Yani görüntü sabitleme. Genelde elde çekilen görüntüler el titreşimini fotoğraf makinesi şiddetli bir şekilde hisseder. Hatta kalp atışınızın vücudunuza yaydığı titreşimi bile. Bunu engellemek içindir ıs. Canon 1300D üzerinde gelen 18-55 mm kit lensler ıs'dir.

Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı