Telefondan görüntü alıp webcam gibi kullanmak

thklmz

Hectopat
Selam,

Telefon haricinde kamera olarak kullanabileceğim bir aygıtım yok. O yüzden telefonu webcam gibi kullanmayı düşündüm ancak OBS'e bağladığım vakit çok drop yiyeceği de bir gerçek. Şimdi diyorum ki telefondan kayıt alıp sonra bu kaydı kurguda OBS'ten çektiğim video ile birleştirsem işe yarar mı? Bu işlerde yeniyim kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam,

Telefon haricinde kamera olarak kullanabileceğim bir aygıtım yok. O yüzden telefonu webcam gibi kullanmayı düşündüm ancak OBS'e bağladığım vakit çok drop yiyeceği de bir gerçek. Şimdi diyorum ki telefondan kayıt alıp sonra bu kaydı kurguda OBS'ten çektiğim video ile birleştirsem işe yarar mı? Bu işlerde yeniyim kusura bakmayın.
Canlı yayın açmıyacaksan. Telefondan, kayıt ettiğin videoyu, edit programı ile düzeltebilirsin. Çektiğin video ile kameranın saniyesinide uydurursan. Yani birbirleriyle eşit zamanda olmalı yoksa sen oyun oynarsın adamı öldürürsün ama editi yanlış yaptığın için gecikmeli gidebilir. Birçok kişi böyle yapıyor zaten.

Telefon kamerasında kayda başla, sonra bilgisayarda kayda başla.

Elini bir kez yüksek ses çıkartacak şekilde birbirine vur, alkış sesi çıkart.

Bilgisayardan aldığın alkış sesiyle(mikrofon bağla bilgisayara), telefon kamerasından aldığın alkış sesini ve görüntüyü edit programında senkron et. Tam elini vurduğun anla, çıkarttığın sesler hepsi senkron olsun.

Telefon kamerasında kayda başla, sonra bilgisayarda kayda başla.

Elini bir kez yüksek ses çıkartacak şekilde birbirine vur, alkış sesi çıkart.

Bilgisayardan aldığın alkış sesiyle(mikrofon bağla bilgisayara), telefon kamerasından aldığın alkış sesini ve görüntüyü edit programında senkron et. Tam elini vurduğun anla, çıkarttığın sesler hepsi senkron olsun.
Zaten mikrofon var. Dediğin taktiği uygulayacağım, sağol.

Geri
Yukarı