Canon 600D 12 dakika sonra video çekimi kendi kendine duruyor

TheGooners

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba!

Canon 600D cihazım var. Video çekerken 12 dk sonra otomatik olarak duruyor. Lexar'ın hafıza kartı ile çekim yapıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcisi ya da hafıza kartı ısınıyordur. Bende de zamanında 650D vardı, benzer problemleri yaşıyordum. O makineler uzun süreli video kaydı için optimize değil. Ya kısa klipler şeklinde çekceksin ya da aleti direkt bilgisayara bağlayıp Web camera modunda kullanacaksın.

Cihaz ısındığı için çekimi durduruyor olabilir. Daha düşük çözünürlükte dene. Daha uzun kullanım mümkün oluyorsa sorun yüksek ihtimalle ısınmadır. Cihaz 30 dakika aralıksız kaydı destekliyor.

Cihaz ısındığı için çekimi durduruyor olabilir. Daha düşük çözünürlükte dene. Daha uzun kullanım mümkün oluyorsa sorun yüksek ihtimalle ısınmadır. Cihaz 30 dakika aralıksız kaydı destekliyor.
Çözünürlüğü düşürüp bir kere daha deneyeceğim. Teşekkür ederim.

Bu arada hafıza kartının yeterli büyüklükte olduğunu varsayıyorum. Hafıza ile ilgili bir kısıtlama söz konusu olmamalı bu test için.

Bu arada hafıza kartının yeterli büyüklükte olduğunu varsayıyorum. Hafıza ile ilgili bir kısıtlama söz konusu olmamalı bu test için.
128 gb Lexar hafıza kartım var. Hafıza ile ilgili değil de süre ile ilgili sıkıntı yaşıyorum.
Hocam dediğinizi yaptım ama o formatta da 12 dakikayı geçmedi çekim süresi. Ayarlarında cihazın 30 dakikaya kadar kayıt yapabileceği belirtiliyor ama nedense kayıtlar 12. dakikada bitiyor. Neyse bununla yetineceğiz.

Son düzenleme:
Olay tamamen fat32 ile ilgili 1080P ile çekim yaparken 4gb dosya sınırına ulaşınca kayıt duruyor. Eğer en düşük çözünürlüğe alırsanız kayıt 29dakika 59 saniyeye (kitapçığındaki maks.cekim süresi) kadar uzuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı