Canon 600D alınır mı?

Pradnel

Decapat
Daha fazla  
Merhaba bu konuda hiçbir bilgim yok. Sadece Avrupa gezimde güzel anılar biriktirmek için fotoğraf makinesı bakıyorum. Linkini attığım ürün alınır mı? Ucuz mu pahalı mı? Başka nasıl alternatiflere yönelebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ns-ile-birlikte-verilecektir-1149836378/detay şöyle bir ilan daha buldum. Bütçem 10k.

Canon 600D, 650D alınır, o fiyat aralığında zaten çok fazla bir alternatif yok. Belki uyguna Sony A6000 bulunursa alınabilir.

Ama attığın ilanların fiyatı olması gerektiğinden biraz pahalı, sanırım bulunduğun şehirde yüz yüze almak istiyorsun ve fiyatlar bu şekilde orada. Hem 600D hem de 650D 5500₺ ile 7500₺ arasında bulunabilir. Bu fiyatların üstü biraz fazla benim fikrimi sorarsan.

Gel gelelim lens kısmına, bu attığın iki kamerada da lensler kit lens. Kit lens o kadar kötü bir şey değil ama akşamları seni tatmin edecek sonuçlar alamazsın çünkü bu lenslerin diyafram açıklığı sensöre yeterince ışık girmesine müsaade edemiyor karanlık ortamda. Ama ben hava aydınlık iken çekim yapacağım diyorsan bu lenslerle de keyif alabilirsin.

Canon 600D, 650D alınır, o fiyat aralığında zaten çok fazla bir alternatif yok. Belki uyguna Sony A6000 bulunursa alınabilir.

Ama attığın ilanların fiyatı olması gerektiğinden biraz pahalı, sanırım bulunduğun şehirde yüz yüze almak istiyorsun ve fiyatlar bu şekilde orada. Hem 600D hem de 650D 5500₺ ile 7500₺ arasında bulunabilir. Bu fiyatların üstü biraz fazla benim fikrimi sorarsan.

Gel gelelim lens kısmına, bu attığın iki kamerada da lensler kit lens. Kit lens o kadar kötü bir şey değil ama akşamları seni tatmin edecek sonuçlar alamazsın çünkü bu lenslerin diyafram açıklığı sensöre yeterince ışık girmesine müsaade edemiyor karanlık ortamda. Ama ben hava aydınlık iken çekim yapacağım diyorsan bu lenslerle de keyif alabilirsin.
Hocam bu fiyat aralığında ne önerirsin peki makina+lens kombinasyonu o şekilde bakayım.

Hocam bu fiyat aralığında ne önerirsin peki makine+lens kombinasyonu o şekilde bakayım.

Manzara ağırlıklı mı fotoğraf çekmek istiyorsun? Gece ağırlıklı çekim yapmayı düşünüyorsan kit lens gerçekten can sıkabilir ama onun dışında günlük kullanımda başlangıç için de en mantıklısı kit lens olacaktır bu fiyat bandında.

650D + kit lens + 50mm 1.8 10.000₺'ye toplanabilir ve 50mm gece de harika iş çıkarır. Kit lens ile de gün içinde manzara veya istediğin herhangi bir şeyi çekebilirsin.

Kit lens Zoom lens olduğu için belli bir aralıkta rahatça Zoom yaparak çekim yapabilirsin ama 50mm lens ile yalnızca 50mm odak uzaklığında çekim yapabilirsin. Portre çekimleri için harika işler çıkartır, arka plan bulanıklığı çok tatmin edici olur.

Attığın ilanların olduğu şehirde en uygunu bu gözüküyor, ilan sahibi 10.000₺'ye tamam derse bence alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı