Canon EOS 200D vs Olympus OMD EM10 Mark III

50 mm sabit odak uzunluğunda bir lenstir. Daha çok obje çekimi için öne çıkar, zira arka plan bulanıklığı ve bokeh etkisi fazladır. Diyafram değerinin düşük olması da başka bir iyi yanıdır.

18-55 mm bir zoom lenstir. Geniş açı aralıkları vardır.

Eğer sadece 50 mm alırsan, ilk başlarda geniş açı bir objektif arayabilirsin. Zira birçok kişide bu geri dönüşü aldım, çekmek istedikleri şeyi kadraja tam sığdıramayabiliyorlar.

Eğer sokak ya da şehir fotoğrafçılığı alacaksan 18-55 mm ve 55-250 mm ikilisi güzel bir seçimdir.

Ama daha kaliteli bir lens istiyorsan 18-55mm ve 50mm ikilisini alabilirsin.

50 mm f1.8 örnek fotoğrafları için:

Bunlar da benden:

Son düzenleme:
50 mm sabit odak uzunluğunda bir lenstir. Daha çok obje çekimi için öne çıkar, zira arka plan bulanıklığı ve bokeh etkisi fazladır. Diyafram değerinin düşük olması da başka bir iyi yanıdır.

18-55 mm bir zoom lenstir. Geniş açı aralıkları vardır.

Eğer sadece 50 mm alırsan, ilk başlarda geniş açı bir objektif arayabilirsin. Zira birçok kişide bu geri dönüşü aldım, çekmek istedikleri şeyi kadraja tam sığdıramayabiliyorlar.

Eğer sokak ya da şehir fotoğrafçılığı alacaksan 18-55 mm ve 55-250 mm ikilisi güzel bir seçimdir.

Ama daha kaliteli bir lens istiyorsan 18-55mm ve 50mm ikilisini alabilirsin.

50 mm F1.8 örnek fotoğrafları için:

Bunlar da benden:

50 mm çok 700 TL civarında uzun süre 18-55mm lens ve 55-250mm kullanıp, öğrendiğimde daha kaliteli fotoğraflar için 50mm alsam sizce mantıklı olur mu? Ve bahsettiğim makine ve lenslere iyi bakılması durumda beni ne kadar süre idare eder fotoğrafçılığı hobi olarak yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
250D sizi uzun süre götürecektir. İlk başta 18-55mm ile alın.

Kameraya alıştıktan ve fotoğrafçılığı kavradıktan sonra 2. lens tercihinizi yapın bence. Hemen telefoto lens almak iyi olmayabilir. Belki başka bir nitelikte lens istersiniz alıştıkça.

2011 - 2013'den beri fotoğrafçılıkla uğraşıyorum ben. Ama çok uzun süre sonra telefoto lensim oldu. Çünkü hiç ihtiyaç duymamıştım. :)

250D sizi uzun süre götürecektir. İlk başta 18-55mm ile alın.

Kameraya alıştıktan ve fotoğrafçılığı kavradıktan sonra 2. lens tercihinizi yapın bence. Hemen telefoto lens almak iyi olmayabilir. Belki başka bir nitelikte lens istersiniz alıştıkça.

2011 - 2013'den beri fotoğrafçılıkla uğraşıyorum ben. Ama çok uzun süre sonra telefoto lensim oldu. Çünkü hiç ihtiyaç duymamıştım. :)
Anladım, teşekkür ederim. :)
55 - 250 yerine 50 mm f1.8 de alabilirsin.
Canon EF 50mm f/1.8 STM EF 50mm f/1.8 STM: Amazon.com.tr Canon EF 50mm f/1.8 STM EF 50mm f/1.8 STM: Amazon.com.tr Arada 300 TL fark var hangisi daha iyi?

Canon EF 50mm f/1.8 STM EF 50mm f/1.8 STM: Amazon.com.tr Canon EF 50mm f/1.8 STM EF 50mm f/1.8 STM: Amazon.com.tr Arada 300 TL fark var hangisi daha iyi?

https://www.hepsiburada.com/canon-ef-50mm-f-1-8-stm-lens-p-FTOBJCANONEF50MM?magaza=delta dijital&wt_gl=cpc.6805.shop.nelk.foto-ssc&gclid=Cj0KCQjw17n1BRDEARIsAFDHFezpZFuGTIldmqfn3iXnBEYVjdoWz21SuXTrj6VuDXoU4Q8T_5hRfgwaAn90EALw_wcB

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı