Olympus OMD EM10 Mark III, Mark II vs Fujifilm x-t100

Canguven

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Veri Bilimci
Üç kamera arasında çok kaldım. Bu kamerayı da biriktirdiğim para ile alıcağım üniversite Öğrencisiyim ve param biraz kıymetli en az 4 sene kullanmak istiyorum o yüzden Siz bana hangisini tavsiye edersiniz ve nedenlerini de söylerseniz çok sevinirim. Bu kamerayı genel olarak fotoğraf çekmek için kullanacağım. Video kısmında çok fazla uğraşmiyacağım. Bu kameralardan başka önerileriniz varsa onları da duymak isterim bütçem maksimum 3500 TL ve aynasız makine istiyorum.

Olympus OMD EM10 Mark III modelini 3500 TL'ye bulabiliyorum. IR lensli versiyonunu. Alacağım kamera ilk kameram o yüzden tam bir bilgiye sahip değilim. 12-42 IR lens ile 12-42 Ez lensin farkı ne çünkü arada 500 TL fiyat farkı var ve maalesef o fiyat farkını karşılayamam.

Fujifilm x-t100 modelini 3350 TL'ye bulabiliyorum, 16-50 kit lens ile birlikte. İnternette araştırdığım kadarıyla fotoğraf kalitesi çok iyi ama bir türlü karar veremedim ve size sormak istedim.

Son olarak Olympus OMD EM10 Mark II modelini ise 12-42 IR lens ile 2800 TL'ye bulabiliyorum. Bu modelin Mark III modeli ile farkları çok var mı? Alırsam 500 TL koyup Mark III mü almalıyım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı