Canon EOS 700D iç çekim yaparken etrafın çok karanlık çıkması

EmirhanB

Yoctopat
Merhabalar, ben emlak çekimleri yapıyorum. Dış çekimlerde sorun yaşamıyorum ama iç çekime geçtiğimde odaların içleri karanlık çıkıyor. Fotoğraf çekerken RAW olarak düzenleyebiliyoruz fotoğrafları kurtarabiliyoruz, video da bu soruna nasıl bir çözüm bulabiliriz?

Kullandığım makine: Canon EOS 700D 10-18 lens.

keremkarakaya

Hectopat
Yer
Istanbul
Merhabalar, ben emlak çekimleri yapıyorum. Dış çekimlerde sorun yaşamıyorum ama iç çekime geçtiğimde odaların içleri karanlık çıkıyor. Fotoğraf çekerken RAW olarak düzenleyebiliyoruz fotoğrafları kurtarabiliyoruz, video da bu soruna nasıl bir çözüm bulabiliriz?

Kullandığım makine: Canon EOS 700D 10-18 lens.

ISO değerini yükseltiyorsunuz dimi?
ISO değeriniz yüksek veya otomatikte olduğu halde sorun devam ediyorsa harici flaş alarak sorunu çözebilirsiniz.

T'ith

Femtopat
Shutter speed'i düşürmek, ISO'yu yükseltmek sorununuzu düzeltebilir. Olmadı kafa yormayın alın otomatiğe.

1mpR0sibbLe

Decapat
Yer
Muğla - Ortaca
Makinenin enstantane hızını düşürüp (1/1000 > 1/100 gibi), ISO başarımını çok abartmadan arttırırsanız daha parlak fotoğraf çekebilirsiniz.
Diğer taraftan düşük diyafram açıklığına sahip lens kullanabilirsiniz.

KS
EmirhanB

EmirhanB

Yoctopat
Makinenin enstantane hızını düşürüp (1/1000 > 1/100 gibi), ISO başarımını çok abartmadan arttırırsanız daha parlak fotoğraf çekebilirsiniz.
Diğer taraftan düşük diyafram açıklığına sahip lens kullanabilirsiniz.

Sorunum videoların karanlık çıkması, fotoğraflarda sorunum yok

Yeni konular

Yukarı