Canon EOS 70D vs Nikon D7100

Burak Tekcan

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle Herkese İyi Forumlar,

Arkadaşlar yakın bir zamanda doğum günüm olduğu için ailemden fotoğraf makinası isteyeceğim ama 2 makina arasında kaldım.Beklentilerim çok güzel fotoğraf çeksin,arada sırada video çekebilirim video çekme özelliğide güzel olsun. Arasında kaldığım fotoğraf makinaları:Canon EOS 70D vs Nikon D7100 arkadaşlar her yorumunuz benim için çok önemli yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoyu izlemeni öneririm...
Genel olarak : Eğer video ağırlıklı çalışacağım diyorsan 70d, daha çok fotoğraf üzerinde duracağım diyorsan d7100 önerebilirim. Ben şu an 650d kullanıyorum ve başlangıç için gayet yeterli bir gövde.. Eğer bütçe bu kadar yükseldiyse 2. el alternatifleri de düşünebilirsin.(5d mark 2 gerçekten uygun fiyatlara bulabilirsin..) bi düşün derim.. kolay gelsin..

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoyu izlemeni öneririm...
Genel olarak : Eğer video ağırlıklı çalışacağım diyorsan 70d, daha çok fotoğraf üzerinde duracağım diyorsan d7100 önerebilirim. Ben şu an 650d kullanıyorum ve başlangıç için gayet yeterli bir gövde.. Eğer bütçe bu kadar yükseldiyse 2. el alternatifleri de düşünebilirsin.(5d mark 2 gerçekten uygun fiyatlara bulabilirsin..) bi düşün derim.. kolay gelsin..
Öncelikle video ve fikir önerin için teşekkür ederim bazı arkadaşlarıma danıştığımda onlar bana hep canonu önerdiler bende biraz daha canon tarafına doğru geçtim daha çok fotoğraf çekicem gece çekiminin iyi olmasını istiyorum. Nikon hakkında fazla bişey bilmiyorum ama bi arkadaşım D3100 kullanıyor ve gece çekiminin iyi olmadığını söyledi bende nikondan biraz soğudum diyebilirim.

Arkadaşlar bu cihazlar fotoğraf makinesi olarak tasarlandığından video çekmek için kullanmak cihazın işlemcisine zarar veriyor. Canon 650 D kullandım uzun süre, başarılı sayılabilecek bir cihazdı. Fakat ben doğa fotoğrafları çekmeyi sevdiğim için Canon ile istediğim başarıyı yakalayamadım. Bu yüzden Nikon'a yöneldim, bünyesinde daha çok renk ayrımı yapabilen ve renkleri daha iyi algılayabiliyordu.

Bu cihazlarda gece çekimi yapmak istiyorsanız zaten ekstra donanım satın almalısınız.

Bütçenizi, fotoğrafçılık geçmişinizi ve ağırlıklı kullanım amacınızı yazarsanız daha iyi yardımcı olabilirim.

Bence Canon almalısın. Kullandığı malzeme ve gösteridiği performans çok başarılı.
Önerin için teşekkür ederim Peki neden Canon u tercih ettiğinizi biraz daha açıklayabilirmisiniz.

Arkadaşlar bu cihazlar fotoğraf makinesi olarak tasarlandığından video çekmek için kullanmak cihazın işlemcisine zarar veriyor. Canon 650 D kullandım uzun süre, başarılı sayılabilecek bir cihazdı. Fakat ben doğa fotoğrafları çekmeyi sevdiğim için Canon ile istediğim başarıyı yakalayamadım. Bu yüzden Nikon'a yöneldim, bünyesinde daha çok renk ayrımı yapabilen ve renkleri daha iyi algılayabiliyordu.

Bu cihazlarda gece çekimi yapmak istiyorsanız zaten ekstra donanım satın almalısınız.

Bütçenizi, fotoğrafçılık geçmişinizi ve ağırlıklı kullanım amacınızı yazarsanız daha iyi yardımcı olabilirim.
Şimdilik bir bütçe belirli değil ama ne çok ucuz nede çok pahalı olmasın bende almışken en iyilerinden alıyım diyorum Ben nedense biraz daha canona yöneliyorum tasarımı felan daha hoş duruyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı