Canon IXUS 1000 HS

'Dijital Fotoğraf Makineleri' bölümünde Recep Baltaş tarafından 7 Mart 2011 tarihinde başlatılan konu.

Etiketler:
 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.928
  Beğenileri:
  42.560
  Yer:
  İstanbul
  Canon IXUS dijital fotoğraf makinesi serisindeki on yıllık deneyimini, geliştirilmiş Canon optikleri ile öncü teknolojiyi lüks bir metal gövdede birleştiren yüksek performanslı modeli IXUS 1000 HS ile gözler önüne serdi. IXUS serisine tüm yönleriyle yenilik katan bu model, seriyi yepyeni bir boyuta taşıdı. Son derece şık ve özgün IXUS tasarımı ile ileri teknolojiyi bir araya getiren IXUS 1000 HS, üstün görüntü kalitesiyle de tüm bakışları üzerine çevirdi.

  IXUS serisinin tüm ürünlerinde olduğu gibi yenilikçi özellikleriyle göz dolduran IXUS 1000 HS, şimdiye kadar üretilmiş en ileri IXUS modeli. Gümüş, kahverengi ve pembe renk seçenekleriyle piyasaya sunulan IXUS1000 HS, tam HD video kaydı yapması ile kullanıcıların kusursuz, 1080p videolar çekmesini sağlıyor. Kompakt ancak güçlü 10x optik zoom lensi ile IXUS 1000 HS, dünyanın kendi türündeki en ince süper zoom fotoğraf makinesi. IXUS 1000 HS, 10 Megapiksel CMOS sensörü ve güçlü DIGIC 4 işletim özellikli HS Sistemi ile yüksek hızlı çekim kapasitesi ve komple görüntü kalitesini birarada sunuyor.

  Kusursuz tasarım, geliştirilmiş performans
  IXUS 1000 HS’yi mükemmel kılan performansı, gelişmiş özellikleri ve taşınabilir olması, kullanıcıların her defasında kusursuz çekim yapmasına imkan sağlıyor. Cebe sığan boyutuna rağmen görüntü kalitesinden ödün verilmeyen IXUS 1000 HS, Canon’un dünya çapında takdir gören optik uzmanlığını kanıtlayan yüksek kaliteli 10x optik zoom lensi ile dünya çapına yayılan milyonlarca Canon kullanıcısının güvenini bir kez daha boşa çıkarmıyor. IXUS 1000 HS’nin üstün kalitesi ile el çantasına veya cebe kolaylıkla sığan ince tasarımı, kusursuz bir mühendisliğin eseri. Geliştirilmiş lens değişim teknolojisi ile oluşturulan optik Görüntü Sabitleyici, kullanıcıların yarı karanlık ortamlarda veya geniş zoomlarda bile her zaman net görüntüler elde etmelerini sağlıyor. Yeni akıllı Elde Gece Sahnesi modu, peş peşe çekilmiş birkaç görüntüyü tek bir görüntüde birleştirerek tripod kullanmaya gerek kalmadan net ve iyi pozlanmış gece çekimleri yapılmasını kolaylaştırıyor.  HS Sistemi ile hız ve hassasiyet birarada
  IXUS 1000 HS’nin entegre HS sistemi, düşük aydınlatmada mükemmel performans garantisi veriyor. 10.0MP yüksek hassasiyetli CMOS sensör ve DIGIC 4 işlemci, tüm ISO hızlarında üstün görüntü kalitesi sağlıyor ve parazitlenme düzeyini %60’a kadar azaltıyor. IXUS 1000 HS, 2.5MP çözünürlükte ISO 6400 genişletilmiş maksimum hız kullanımına izin veriyor. 3200 maksimum ISO hızını destekleyen makine, loş ortamlarda doğal atmosferi bozmadan flaşsız çekim yapmaya imkân sağlıyor.
  HS sistemi aynı zamanda hafıza kartı dolana dek yüksek hızda ve kesintisiz aksiyon çekimleri yapmayı mümkün kılan bir teknoloji. Kullanıcıların hiçbir anı kaçırmamaları için tasarlanan makine, 10.0MP çözünürlükte saniyede 3,7 kareye kadar sürekli çekim yapabiliyor. Ayrıca Yüksek Hızda Patlama Modu özelliği sayesinde, 2.5MP çözünürlükte saniyede 8,8 kareye kadar hızlı çekim yapmaya olanak sağlıyor.
  Makinenin kullanıcılara kolaylık sağlayan bir başka özelliği de makine içerisindeki en iyi görüntü kalitesine sahip toplam beş 2.5 MP’lik çekimi tek tuşla sunması. En İyi Görüntü Seçimi adı verilen bu özellik sayesinde kullanıcıların saklamak için seçecekleri yüksek kaliteli videoları bulmak için yüzlerce benzer çekim arasında gezinerek vakit kaybetmeleri engelleniyor.
  Makine içerisinde bulunan Süper Ağır Çekim Video modu, konu üzerinde dramatik ve göz alıcı bir perspektif sağlayarak 240 kare/sn.'de çekim yapıyor ve bunun 30 kare/sn.’de izlenmesine olanak veriyor. Böylece zorlu ve hızlı aksiyon sekansları kolaylıkla kayda alınabiliyor.
  Stereo sesli tam HD videolar ile ayrıntıları yakalayın
  1920x1080 piksel çözünürlükte Full HD video çekimi özelliği ile IXUS 1000 HS, Canon’un kompakt ürünleri arasında video performansı en gelişmiş modellerden biri. 24 kare/sn. hızı ile çekilen Full HD videolar, kaydedilen aksiyona kusursuzluk ve sinematik bir kalite katarken, stereo ses kaydı özelliği resimleri CD kalitesinde bir ses ile tamamlıyor.
  Makinede bulunan sessiz lens motoru, kullanıcıların Video modunda çekim yaparken optik zoomu minimum ses parazitiyle kullanmalarını sağlıyor. Dinamik Görüntü Sabitleyici modu ise hareket halinde video çekiminde duyulan rahatsız edici fotoğraf makinesi sarsıntısını önlüyor. Video modunun Akıllı Otomatik özelliği, çekim sahnesini anında teşhis ediyor ve 21 farklı otomatik mod arasından en uygun ayarları seçerek kullanıcıların işini kolaylaştırıyor. Örneğin, Minyatür Modu adı verilen ayarda yapılan çekimlerde, görüntünün belirlenen bölümlerini flulaştıran düşük hızlı çekimlerde videoya dramatik ve ilginç bir minyatür stili ekliyor. Makineye entegre bulunan mini HDMI bağlantı noktası, fotoğrafların ve videoların doğrudan HDMI uyumlu herhangi bir ekranla (HD televizyonlar dahil) anına paylaşılmasını sağlıyor.
  IXUS kalitesi, IXUS zekası
  IXUS mirasına sadık pratik ve kompakt gövdesinin yanı sıra, son derece şık ve gösterişli bir görünüme sahip olan IXUS 1000 HS, bir dizi kapsamlı teknolojiyi bir araya toplayarak geliştirilmiş birçok özellik sunuyor. Tamamen metal kullanılarak tasarlanan gövdesi, tüm IXUS ürünlerinde bulunan olağanüstü üretim kalitesini devam ettirirken, hoş ve köşeli tasarımı, erişimi kolay kontrolleriyle fotoğraf makinesini hiç olmadığı kadar pratikleştiriyor.
  7,6 cm’lik (3.0”) PureColor II G LCD ekranda bir de dayanıklı cam katman bulunuyor. Bu katman kalabalık grup çekimleri veya zorlu açılardan yapılan çekimler için ideal olan yüksek kontrastı sağlarken ve geniş görüş açısı veriyor. 16:9 geniş ekran, kullanıcıların HD video arşivini, resmin altında ve üstünde siyah bantlar olmadan tam ekran çerçevelemelerine ve izlemelerine de izin vererek Tam HD video çekiminin can yoldaşı oluyor.
  Üstelik IXUS 1000 HS, göz alıcı çekimler yapmayı kolaylaştıran bir dizi teknolojisi ile fotoğrafa yeni başlayanların yaratıcı yönlerini keşfedip geliştirmelerine de yardım ediyor. Sahne Tespiti teknolojisine sahip “Akıllı Otomatik” özelliği, sahneyi akıllı bir şekilde algılayarak mevcut 28 değişken arasından en uygun ayarları seçiyor ve kullanıcıların her türlü çekim koşulunda en iyi sonuçları almalarına olanak veriyor. Akıllı Flaş Pozu ise, flaş seviyelerini çekim koşullarına göre kontrol ediyor. Böylelikle loş mekanlarda yapılan çekimlerden parlak güneş altındakilere kadar her türlü çekim koşulunda kusursuz şekilde pozlanmış fotoğraflar elde edilmesi için doğru flaş miktarını otomatik olarak belirliyor.
  IXUS 1000 HS içerisinde, kullanıcıların yaratıcılığını tetikleyen ve çekim yapmayı hem eğlenceli hem de kolay hale getiren bir dizi çekim modu mevcut. Balık Gözü Efekti, bir balıkgözü lensindeki bükülme efektini taklit ederken ve Minyatür Efekti ise konuların küçük ölçekli modeller gibi görünmesini sağlıyor. Akıllı Enstantane özelliği portre çekimini kolaylaştırken; Yüz Tespiti Teknolojisi’ni kullanarak bir gülümseme veya göz kırpmasıyla deklanşörü tetikliyor. Kullanıcılar, Otomatik Yüz Zamanlayıcı işlevini kullanarak, fotoğraf makinesini karede yeni bir yüz tespit ettikten sonra otomatik olarak çekim yapmak üzere ayarlayabiliyor ve böylelikle kendileri de kolayca fotoğrafın bir parçası olabiliyorlar.
  CANON iMAGE GATEWAY ile hikayelerinizi sevdiklerinizle paylaşın
  Entegre Eye-Fi bağlantılı işlevler tarafından desteklenen kolay ve kablosuz içerik aktarımı özellikleri sayesinde IXUS 1000 HS ile yapılan çekimler, kolayca internette paylaşılabiliyor. Fotoğraf makinesinin Kullanıcı Arayüzü’nde bulunan özel Eye-Fi bölümü, kullanıcıların içeriği kolayca ve kesintisiz aktarmalarını sağlamak için, Eye-Fi kart veri aktarımı yaparken otomatik kapanma işlevi devre dışı bırakıyor.

  IXUS 1000 HS, kullanıcılarına çevrimiçi fotoğraf ve video paylaşımı olanağı sunan CANON iMAGE GATEWAY web hizmetine makine üzerinden bağlanma imkanı sunuyor. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar yüzlerce yüksek kalitede görüntü için yeterli alan açarak, 2GB'a kadar çıkan kişisel depolama kapasitesinin avantajlarından daha fazla yararlanabiliyorlar. Cep telefonundan göz atma özelliği ise kullanıcıların aile ve arkadaşlarının, fotoğrafları seyahat halindeyken bile kolaylıkla görebilmelerini sağlıyor.
  IXUS 1000 HS Temel özellikler:
  • IS özellikli 10x optik zoom
  • Kompakt ve şık metal gövde
  • 10.0 MP CMOS özellikli HS Sistemi
  • Tam HD videolar. Dinamik IS
  • 7,6 cm (3.0") PureColor II G LCD ekran
  • Süper Ağır Video Çekim
  • Akıllı Otomatik ve Akıllı FE
  • Zengin çekim modları
  • En İyi Görüntü Seçimi özelliği
  • Göz Kırpma Otomatik Zamanlayıcı
   

Sayfayı Paylaş