Canon Service Tool v3400 Kullanımı

Merhaba. Program için teşekkürler. Yazıcıyı(MG3550) servis modunda açtığımda yeşil ışık sürekli yanıyor, kapatma tuşuna bastığımda kapanmıyor ve bilgisayarda da yazıcı çevrimdışı görünüyor.

msjıma cvp verdiğiniz için tşkr ederim.1 makineyi kitledim hiç açılmıyor büyük ihtimalle bir yerde yanlış yaptım 🙃şuan 2. makinede aynı durumda videoyu izlediğim şekilde yapıyorum. fakat tekrar kurulum kısmına geldiğinde yüklenemedi diyor.wireless düğmesi hiç yanmıyor - açıp kapama düğümesi yanıyor ama kafa oynamıyor.sorunuma tekrar cvp alırsam çok sevinirim.
tel yazmamda sakınca yoksa yazabilirim.

Bu işlemler servis işlemleri olduğu için bir eksik bile makineyi kullanılmaz hale getirebilir. Bu işlemleri sadece bilenler veya azda olsa deneyimli kişiler için öneriyoruz. Kısaca bu işlemlerde hataya yer yok.
Kendi işlemlerinizi ve bilgisayarda aygıt yöneticisinde olan durumu videoya çekip paylaşırsanız daha net anlaşılır durumunuz. Maalesef telefon vb. özel destek kurallar gereği veremezsiniz.

merhaba
canon e3140 kullanıyorum anlatıldığı gibi servis moduna geçirdim yazıcıyı
3400 versiyonda yanıt vermiyor program
yeni varsiyonda 002 hatası veriyor
nasıl atlayabiliriz bu hatayı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

sanırım 4905 versiyonuna ihtiyacım var elinde olan var mı?

Son düzenleme:
Anlatımı da biraz yanlış yapılmış bu şekilde ilk işlemlere geçeceksiniz.

• İndirilen dosyayı WinZip/Winrar ile unzip edin.
  • Yazıcıyı Servis modunda ayarlayın :
- Yazıcıyı güç düğmesine basarak KAPATIN. (Güç kablosunu çıkarmayın)
- Yazıcıyı USB kablosuyla PC'ye bağlayın.
- Devam düğmesine basıp basılı tutun (kırmızı daire içinde kırmızı üçgen) ve güç düğmesine basın.
- Güç açık göstergesi yanana kadar her iki düğmeyi basılı tutun, ardından devam düğmesine basın ( Güç düğmesini serbest bırakmayın ) ve devam düğmesine 5 kez basın (MG serisi için 6 kez).
- Tüm düğmeleri serbest bırakın.
- Yazıcı yeşil ışıkla birkaç kez yanıp sönecek ve sürekli yeşil yanacaktır. Yazıcıyı şimdi Servis Moduna getirdiniz ve artık Servis Aracını çalıştırabilirsiniz.
(Yazıcı hala yeşil renkte yanıp sönüyorsa yazıcıda başka hatalar var ve bunları düzeltmeniz gerekiyor, çünkü Servis Aracı yazıcı moduna alınmadığında Servis Aracı çalışmaz - yeşil ışık sabittir) Service Tool programını açın.

• Açılan menüden MAIN sekmesinde alttaki işlemler yapılacak.
  • Ink Absorber Counter ve Clear Ink Counter kısmında MAIN olanı seçin.
  • Ink Absorber Counter kısmındaki değer 0 olsun.
  • Yazıcıda kağıdın takılı olduğuna emin oldun.
  • Clear Ink Counter yanında olan SET'e basın, D=000*0 şeklinde bir çıktı alacaksınız.
  • Ardından Ink Absorber Counter olan kısmın yanındaki SET'e basın, bunda da alttaki gibi bir sayfa çıkacaktır. İşaretlenmiş kısımdaki değerler aynı değilse kartuşları kontrol edin.
d784f8s48d.jpg

• Değerler doğru ise EEPROM butonuna basın.
  • Yazıcının güç düğmesine basıp kapatın. Ardından güç düğmesine basıp açabilirsiniz ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Anlatımı da biraz yanlış yapılmış bu şekilde ilk işlemlere geçeceksiniz.

• İndirilen dosyayı WinZip/Winrar ile unzip edin.
  • Yazıcıyı Servis modunda ayarlayın :
- Yazıcıyı güç düğmesine basarak KAPATIN. (Güç kablosunu çıkarmayın)
- Yazıcıyı USB kablosuyla PC'ye bağlayın.
- Devam düğmesine basıp basılı tutun (kırmızı daire içinde kırmızı üçgen) ve güç düğmesine basın.
- Güç açık göstergesi yanana kadar her iki düğmeyi basılı tutun, ardından devam düğmesine basın ( Güç düğmesini serbest bırakmayın ) ve devam düğmesine 5 kez basın (MG serisi için 6 kez).
- Tüm düğmeleri serbest bırakın.
- Yazıcı yeşil ışıkla birkaç kez yanıp sönecek ve sürekli yeşil yanacaktır. Yazıcıyı şimdi Servis Moduna getirdiniz ve artık Servis Aracını çalıştırabilirsiniz.
(Yazıcı hala yeşil renkte yanıp sönüyorsa yazıcıda başka hatalar var ve bunları düzeltmeniz gerekiyor, çünkü Servis Aracı yazıcı moduna alınmadığında Servis Aracı çalışmaz - yeşil ışık sabittir) Service Tool programını açın.

• Açılan menüden MAIN sekmesinde alttaki işlemler yapılacak.
  • Ink Absorber Counter ve Clear Ink Counter kısmında MAIN olanı seçin.
  • Ink Absorber Counter kısmındaki değer 0 olsun.
  • Yazıcıda kağıdın takılı olduğuna emin oldun.
  • Clear Ink Counter yanında olan SET'e basın, D=000*0 şeklinde bir çıktı alacaksınız.
  • Ardından Ink Absorber Counter olan kısmın yanındaki SET'e basın, bunda da alttaki gibi bir sayfa çıkacaktır. İşaretlenmiş kısımdaki değerler aynı değilse kartuşları kontrol edin.

• Değerler doğru ise EEPROM butonuna basın.
  • Yazıcının güç düğmesine basıp kapatın. Ardından güç düğmesine basıp açabilirsiniz ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Merhaba

Ben dediğiniz gibi yaptım servis moduna geçtiğini şuradan anlıyorum.. service tool (4720) açtığımda sol üst köşede eğer yazıcı servis moduna doğru geçirilmediyse "no service mode printer" yazıyor ve bu haldeyken herhangi bir tuşa bastığımda "error code 006" hatası veriyor. Bu yüzden servis moduna doğru bir şekilde geçtiğimi sol üst köşede yazan yazıdan anlıyorum. Servis moduna geçtikten sonrada "set"e bastığımda veya başka bir butona "error code 002" hatası alıyorum ne yaptıysam olmadı.

Service tool programının denediğim versiyonları
3400
4720
4905

Yazıcım mı desteklemiyor diye düşünmeye başladım :(

Ben MG3550 kullanıyorum. Servis modunda açtığımda yeşil ışık sabit yanıyor ama service tool aktif değil. Bilg da yazıcı çevrimdışı görünüyor. Ayrıca yazıcı kapanmıyor da illa ki fişi çekmem gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı