Canon Service Tool v3400 Kullanımı

Ben ilk mesajda anlatılan şekilde yaptım hata verdi ve artık servis moduna bile geçmiyor. Bu şekilde hata alanları araştırdım. Yazıcının eepromu bozulmuş. Ana kartı söküp düzeltiyorlar. Yanlış bilgi paylaşmayalım lütfen. Şimdi ST 5103 programı buldum ama tekrar eeprom bozulur diye deneyemedim.

Fabrika ayarlarına dönerek sorun çözülebiliyor. Aynı zamanda yavaş ve bekleyerek yazdırma problemi de ortadan kalmış oluyor. Ancak bunun için harici programlara para vermeye gerek yok. Resmi sitesinde sıfırlamak için gerekli adımlar anlatılmış. (ingilizce)

Örneğin Canon destek sayfasında Pixma 3411 (3410 series olarak geçer) modeli için fabrika ayarlarına nasıl çevrileceği anlatılmış. İngilizcesi olmayanlar google çeviri ile bu işi rahatlıkla çözebilirler.

1570987263342.png

Umarım ben gibi arayıp da zar zor bulabilenlere örnek olur. Selamlar.

Canon yazıcılarda, özellikle bitmeyen yani kolay dolan kartuş kullanılan tanklı yazıcılarda sık yaşanan sorun: Emici dolum hatası. Bunun hata kodu (error code) farklı olsa da çözümü aynı oluyor. Benim aldığım hata kodu 5B02 idi ama çok farklı hata kodları verebiliyor. O nedenle emici dolum hatalarının hepsini bu yazıcıyla çözebileceğinizi söyleyebilirim.
Öncelikle "Canon Service Tool" denilen programın "V3400" versiyonunu aşağıda vereceğim linkle indirebilirsiniz. Nasıl kullanılacağını açıklıyorum:

Resetleme nasıl yapılıyor?
1. Yazıcının USB kablosunu çıkar.
2. Aç/Kapa düğmesini kullanarak yazıcıyı kapat (Işık sönmeli).
3. Yazıcının kırmızı üçgen şekilli (RESET) düğmesine basılı tut.
4. RESET'e basılıyken, Aç/Kapa'ya da basılı tut.
5. Aç/Kapa'yı bırakmadan, ÜÇGEN'i bırak.
6. Aç/Kapa'ya basılıyken ÜÇGEN'e 6 defa bas ve bırak.
7. Aç/Kapa'yı da bırak ve yeşil ışığın yanıp sönmesinin bitmesini bekle.
8. USB kabloyu tak.
9. Reset yazılımını (V3400) çalıştır.
10. Yazılımda bulunan, "Clear Ink Counter" bölümündeki "MAIN" seçeneğini "All" ile değiştir ve karşısındaki "SET" düğmesine bas.
11. Gelen mesajı kapat.
12. "Operation" bölümündeki "EEPROM Save" düğmesine tıkla ve bekle.
13. İşlem bitince yazıcıdaki Aç/Kapa'ya 1 kere bas ve normal ekranın gelmesini bekle.

Service Tool "Yanıt Vermiyor" ya da "not responding" hatası çözümü

1. Yazıcıyı kapat (Işığı sönmeli).
2. Resete basılı tut (üçgen).
3. Açma düğmesine de bas.
4. Reseti bırak.
5. Resete 4 kere bas - bırak.
6. Açma düğmesini de bırak.

Her türlü sorunuzu yorum kısmından sorabilirsiniz. Yardımcı olmaya çalışırım.

Not: İşlemlerin nasıl yapıldığı Tuhaf Resimler den alınmıştır fakat link kırıktır bu sebeple www.softwarefullversion.com yazılımı buldum. Sizlerle paylaşmak istedim.

İndir Service tool v3400 rar
Dosyayı indirdim, rar şifresine ihtiyaçım var. teşekkürler.

Merhaba,
Bende yazılımı denedim şu an printer hiç açılmıyor ekranı bile gelmiyor bütün fişleri söküp taktım olmadı. Cihaz: Canon E484 yardım edebilir misiniz? Ne yapmam lazım,
Kartuşları sıfırlıyım derken cihaz bozuldu.
Canon yazıcılarda, özellikle bitmeyen yani kolay dolan kartuş kullanılan tanklı yazıcılarda sık yaşanan sorun: Emici dolum hatası. Bunun hata kodu (error code) farklı olsa da çözümü aynı oluyor. Benim aldığım hata kodu 5B02 idi ama çok farklı hata kodları verebiliyor. O nedenle emici dolum hatalarının hepsini bu yazıcıyla çözebileceğinizi söyleyebilirim.
Öncelikle "Canon Service Tool" denilen programın "V3400" versiyonunu aşağıda vereceğim linkle indirebilirsiniz. Nasıl kullanılacağını açıklıyorum:

8. USB kabloyu tak.
10. Yazılımda bulunan, "Clear Ink Counter" bölümündeki "MAIN" seçeneğini "All" ile değiştir ve karşısındaki "SET" düğmesine bas.
11. Gelen mesajı kapat.
13. İşlem bitince yazıcıdaki Aç/Kapa'ya 1 kere bas ve normal ekranın gelmesini bekle.

4. Reseti bırak.

Not: İşlemlerin nasıl yapıldığı Tuhaf Resimler den alınmıştır fakat link kırıktır bu sebeple www.softwarefullversion.com yazılımı buldum. Sizlerle paylaşmak istedim.

Merhaba,
Bende yazılımı denedim şu an printer hiç açılmıyor ekranı bile gelmiyor bütün fişleri söküp taktım olmadı. Cihaz: Canon E484 yardım edebilir misiniz? Ne yapmam lazım,
Kartuşları sıfırlıyım derken cihaz bozuldu.
Merhaba
5-10dk bekleyince cihaz kendine geldi eskisi gibi artık.

Son düzenleme:
Dosyayı indirdim, rar şifresine ihtiyaçım var. teşekkürler.
İndirdiğiniz RAR dosyasına tıkladığınızda WinRAR programında ön izlemesini görüyorsunuz. www.softwarefullversion.com olarak görülüyor.
evet rar şifresi yok.. insanlar nasıl açtılar acaba :)
İndirdiğiniz RAR dosyasına tıkladığınızda WinRAR programında ön izlemesini görüyorsunuz. www.softwarefullversion.com olarak görülüyor.

8. USB kabloyu tak.
11. Gelen mesajı kapat.

4. Reseti bırak.

Merhaba; Canon PIXMA İP 1200 renkli kartuşu tamamen söktüm, temizledim, doldurdum taktım.
'Mürekkep kartuşu doğru şekilde takılmamış' uyarısı alıyorum.
Sarı LED yedi kez yandıktan sonra yeşil açık kapama LED'i bir kere üç saniye kadar yanıp sönüyor.
Servis moduna almak için anlatılanları yapmaya çalıştım. Yazıcı kapalı iken önce sarı LED'in tuşuna basıp, sonra yeşil LED'in tuşuna beraberce bastım.
Sarı LED'in tuşunu güç tuşu basılı iken bırakıp 3-4-5-6-7 gibi değişik değerlerde a bastım, yazıcının yeşil LED'i sabitlenmedi.
Yani yazıcı servis moduna geçemedi.
Yazıcı özelliklerinden yazıcı durumuna bakıldığında 'Bir hata oluştu. Bazı mürekkep kartuşları tanınmıyor.' mesajını görüyorum.
Baştaki en büyük hatam içini tamamen boşaltıp temizlemem oldu sanırım.
Service tool V3400'i çalıştırdığımda Error code: 006 kodu çıkıyor. Sanırım servis modunda olmadığından.
Yazıcııyı servis moduna almanın başka bir yolu var mı?
Şİmdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Ben MG3550 kullanıyorum. Servis modunda açtığımda yeşil ışık sabit yanıyor ama service tool aktif değil. Bilg da yazıcı çevrimdışı görünüyor. Ayrıca yazıcı kapanmıyor da illa ki fişi çekmem gerekiyor.

merhaba aynı sorun bende de var. siz çözebildiniz mi?
Ben MG3550 kullanıyorum. Servis modunda açtığımda yeşil ışık sabit yanıyor ama service tool aktif değil. Bilg da yazıcı çevrimdışı görünüyor. Ayrıca yazıcı kapanmıyor da illa ki fişi çekmem gerekiyor.

Fabrika ayarlarına dönerek sorun çözülebiliyor. Aynı zamanda yavaş ve bekleyerek yazdırma problemi de ortadan kalmış oluyor. Ancak bunun için harici programlara para vermeye gerek yok. Resmi sitesinde sıfırlamak için gerekli adımlar anlatılmış. (ingilizce)

Örneğin Canon destek sayfasında Pixma 3411 (3410 series olarak geçer) modeli için fabrika ayarlarına nasıl çevrileceği anlatılmış. İngilizcesi olmayanlar google çeviri ile bu işi rahatlıkla çözebilirler.

Eki Görüntüle 447942
Umarım ben gibi arayıp da zar zor bulabilenlere örnek olur. Selamlar.

Kaan bey çok teşekkür ederim. lakin yılların konusu ama. sizin dediğiniz gibi servis moduna girdim fakat program kitlenme hatası verdi. sonra bende 4 kere tuşa basarak hatadan kurtulmak istedim. fakat 4 kere tuşa basma işlemi yaptıktan sonra birdaha kesinlikle servis moduna girmiyor. ne yapmam lazım

Tanklı IX6850 de servis tool kullanınca error code 006 hatası veriyor! Bu hatayı nasıl çözeceğimizi bilen var mı? Emiciyi sifirlayamıyorum!

Geri
Yukarı