Canon SX70 HS vs Nikon D3500 vs Canon 2000D

NooPlayer

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Sahildeyken elime iPhone 11 Max Pro geçti ve makro çekimler yapmaya başladım. Aşırı canlı ve büyüleyici fotoğraflar yakalamayi başardım. O gün kendi kendime telefonumun yeterli olduğunu ve böyle bir makineye ihtiyacım olduğunu söyledim. Çünkü aynı zamanda profesyonel olmasa da reklam için işler alıyordum (arkadaslarimin isyerlerinde sinematik çekimler falan). Bu yuzden ayrıca en az 1080P60FPS çeken bir kamera almaya karar verdim.

Önceden araştırdım ve Nikon'un belirttiğim modelinin iyi işler başaracağını özelliklerine bakarak düşündüm. Sonra bu konuyu açarken ilgili başlıktaki konulara da bakinca lenslerin kameranin üçte bir fiyatinda olduğunu fark ettim. Şok oldum. Sonra aynasizlara bakmaya karar verdim. Sonuçta yeniyim ve hobi olarak fotograf çekiyor olsam da video performansının da önemli olduğu konuda iş yapıyorum.

Bugün MediaMark'ta dolaşırken DSLR kameraları gördüm ve Canon 2000 serisi ile 4000 serisini araştırma sansi elime geçti. Yalan söylemeyeceğim: Ekran kalitesi berbatti. O kalitedeki fotoğraflar bu dandik kalitedeki ekranda hayal kırıklığına uğratiyordu. Sonra incelerken aynasiz tipi olan SX70 HS (ve sanırım BK) model Canon kamerayı inceledim. O nasıl bir Zoom, nasıl bir kalitedir be kardeşim... Ekranı dokunmatik ve çok kaliteliydi. Fotograflari incelerken ekrandan cidden çok temiz görüntü veriyordu ve ekranı dönüyordu! Etkilendim hem de çok etkilendim. Diğer yanlariysa 4K30FPS cekebilmesiydi. Video cekemedim hafizs karti takılı değildi ama manuel modu olduğunu görünce çekmiş kadar oldum. Aklımda canlandirdim. Wi-Fi ve ayrıca mikrofon girişi de cabasi oldu. BT zaten klasikleşmiş bir ozellik anlaşılan. Aklımda kalan ve almamı engelleyen şeyler şunlardı:

- DSLR kadar yakın çekimlerde keskin fotoğraf çekimleri yapabilir miydi?

- Batarya çok mu yerdi?

- Yıldızları gördüğümüz gibi çekebilir miydim?

- Makro çekimler için lensi yeterli olur muydu? (Sabit lens. Çıkarılamıyor ve değişmiyor.)

Bu sorular o anda çok aklımı kurcaladi. Çünkü hayallerimden biri de yıldızları gözümüzün gördüğü gibi cekebilmesiydi. Gezegenleri cekme derdim yok belirteyim. Maksimum ay falan çekerim yani.

Şimdi de Nikon'dan uzaklaştım ama ayrıca seçeneklerimden çıkmadı. Sonuçta lens falan değişiyor değil mi?

Şimdi de çok kararsız kaldığım için bu konuyu açtim ve siz bilen kişilerden yardım istiyorum. İhtiyaçlarım basitçe şunlar:

-20MP üstü olsun.
-En az 1080P'de 60 Kare saniye video cekebilsin.
-Gecelegin etkileyici fotograflar yakalayabileyim.
-Telefondan canlı şekilde görebileyim.
-Makro fotoğraflar cekebileyim.
-Videolarda anlık olarak yüksek mudahalede bulunabileyim.
-Lensi yanında gelsin. Body olmasın sadece.

2. El almak istemiyorum. Sıfır alacağım. Eğer bunlardan daha iyi bir seçeneğiniz varsa lütfen yazın.

Maksimum bütçe 4500TL.

Şimdiden teşekkürler. İyi günler/geceler. Sağlıklı kalın.

DSLR hantal ve ağır makineler. Kullanımı aynasız kadar pratik değil. Bende 5D Mark 2 kullanıyorum ama aynasız bir makineye geçi,cem yakın zamanda. Sana tavsiyem bütçene uygun

Bekliyoruz reis @SideWinder :)
DSLR hantal ve ağır makineler. Kullanımı aynasız kadar pratik değil. Bende 5D Mark 2 kullanıyorum ama aynasız bir makineye geçi,cem yakın zamanda. Sana tavsiyem bütçene uygun
Unutmayın. Sadece video değil, yüksek müdahale imkanı olan ve fotograflara yansitabilecegim bir kamera istiyorum. Dediğim şeylere uygun mudur?

Ayrıca baktım. Fiyatı belirttigimden fazla. Maalesef 1 TL fazla verebilecek imkanim yok maddi olarak.

Öneriniz icin tesekkurler. Baska bir öneriniz varsa lütfen paylaşın.

Bekliyoruz reis @SideWinder :)

Unutmayın. Sadece video değil, yüksek müdahale imkanı olan ve fotograflara yansitabilecegim bir kamera istiyorum. Dediğim şeylere uygun mudur?

Ayrıca baktım. Fiyatı belirttigimden fazla. Maalesef 1 TL fazla verebilecek imkanim yok maddi olarak.
FF olmadıkça aynasız kamera önermiyorum, hele Canon hiç.

Sx70 fiyatına baktım biraz. 250D ya da 250D alınabilir.

2500D demek istediniz galiba. Yani 4K falan boş ver diyorsunuz. Tamamdır. İnceleyeceğim. Teşekkür ederim öneriniz için.
2500D demek istediniz galiba. Yani 4K falan boş ver diyorsunuz. Tamamdır. İnceleyeceğim. Teşekkür ederim öneriniz için.
Hocam cok sağolun. 250D alacağım. Çok sağolun.

Geri
Yukarı