Çapraz düzensiz ders seçimi

josephtra

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam,
Ben hazırlığı bu ocak ayında bitirdim şimdi ise bölümüm için ders seçmelerim var. Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ama hangi dersleri seçme konusunda kafam karıştı. Özellikle aranızda irregular öğrenci varsa eğer kendi tavsiyelerini sunabilirse sevinirim. Fizikte diğer derslere nazaran daha zorlanıyorum ama hangi dersleri şimdi seçmem lazım, hangilerini sonraki dönemlerde almam daha mantıklı bilemedim.

Arkadaşlar selam,
Ben hazırlığı bu ocak ayında bitirdim şimdi ise bölümüm için ders seçmelerim var. Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ama hangi dersleri seçme konusunda kafam karıştı. Özellikle aranızda irregular öğrenci varsa eğer kendi tavsiyelerini sunabilirse sevinirim. Fizikte diğer derslere nazaran daha zorlanıyorum ama hangi dersleri şimdi seçmem lazım, hangilerini sonraki dönemlerde almam daha mantıklı bilemedim.
Programlama dersini alabilirsiniz. Birçok şeyden bağımsız bir ders ve kendi başına öğrenebilme olasılığı daha yüksek. Umarım ilginiz olduğu için bu bölümü seçmişsinizdir ve programlama olayı sizi mutlu eder.

Programlama dersini alabilirsiniz. Birçok şeyden bağımsız bir ders ve kendi başına öğrenebilme olasılığı daha yüksek. Umarım ilginiz olduğu için bu bölümü seçmişsinizdir ve programlama olayı sizi mutlu eder.sag
Sağ ol reis, aynen dediğin gibi ilgim olduğu için seçtim. Aksi takdirde farklı bölümlerde de güzel üniversitelerde geliyordu fakat ben bölümü tercih ettim. Bir de sence direkt güz derslerini mj alayım yoksa üst dönemlerden alabildiğim derslerden de katayim mi?

Sağ ol reis, aynen dediğin gibi ilgim olduğu için seçtim. Aksi takdirde farklı bölümlerde de güzel üniversitelerde geliyordu fakat ben bölümü tercih ettim. Bir de sence direkt güz derslerini mj alayım yoksa üst dönemlerden alabildiğim derslerden de katayim mi?
Bana kalırsa üstten almaya çalışma. Üniversite hayatı bir daha gelmeyecek. Eğer kendimi başka türlü geliştiremem disiplin sağlamak zor diyorsan -ki zor- o zaman alabilirsin. Çünkü hem boş kalmamış olursun hem de kredi yükünü azaltırsın ilerleyen senelerde.

Bana kalırsa üstten almaya çalışma. Üniversite hayatı bir daha gelmeyecek. Eğer kendimi başka türlü geliştiremem disiplin sağlamak zor diyorsan -ki zor- o zaman alabilirsin. Çünkü hem boş kalmamış olursun hem de kredi yükünü azaltırsın ilerleyen senelerde.
O zaman bir düşüneyim aslında disiplin konusunda çok sorun yaşayan birisi değilim ama bu dediğini dikkate alacağım. Sağ olasın

Seçilebilir dersler böyle

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-02-07-18-02-22-28_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2024-02-07-18-02-22-28_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    223,9 KB · Görüntüleme: 15
Liner cebir, fizik 2 ve lab, İngilizce 1 zorunluluğu yoksa eng 2 alabilirsin 17 kredi civarı ediyor galiba. Java temelin varsa object orianted alınabilir ekstra çok zorlamaz 23 kredi ediyor.
Bu program nasıl, çok ağır olur mu yoksa ideal midir? Çalışma konusunda yks den beridir çok sıkıntı çekmiyorum yeterince çalışıyorum. Böyle düşününce bana ideal gibi geldi

Dosya Ekleri

• IMG_20240207_204002.jpg
    IMG_20240207_204002.jpg
    15,2 KB · Görüntüleme: 13
Bu program nasıl, çok ağır olur mu yoksa ideal midir? Çalışma konusunda YKS'den beridir çok sıkıntı çekmiyorum yeterince çalışıyorum. Böyle düşününce bana ideal gibi geldi.

30 kredi dolduysa ideal zaten burada YKS ile bağlantılı tek ders fizik 2 onda da turev integral vs var seçmeli olarak sorarsın ders alanlara en kolay seçmeli hangisi diye ben zorluk yaratacağını düşünmüyorum, bende irregular başlamıştım eksik kredi alırsan ilerleyen dönemlerde fazladan kredi almak gerekecek 30'a tamamlamak en mantıklısı.

Geri
Yukarı