Carraro Daytona 2724 vs Kron XC150 vs Carraro Force 320

Hakan Dinler

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba kendime bir dağ bisikleti alacağım ancak bu 3 model arasında kararsız kaldım. Bütçem çok değil 1350 TL olan Daytona'yı aşamıyorum. Benim bazı sorularım var bunlar ;

1. 2016 Sezonunda üretilen Carraro Force 320 modeli SHIMANO M355 Hidrolik Disk kullanırken 2017 üretim olan Daytona modeli Shimano BRM315 Hidrolik Disk Fren kullanıyor. Arasında pek fark var mı ?
2. Force 320 Selle Royal iken Daytona DDk jelli sele kullanılmış rahatlık açısından fark ne kadar olur ?
3. Beni Daytona'dan soğutan tek şey renk meselesi ben mat ve siyah ya da koyu renkler üzerine göre yapılmış bir bisiklet istiyorum. Fakat Daytona sadece mavi renk yapılmış
4. Diğer bisikletlerde olmayıp Daytona'da olan ise Düz gidon yani U kıvrımna sahip olmasın dümdüz olsun istiyorum.
5.Benim boyum 1,85 kadro boyunun bana uyumlu olmasını istiyorum 18'' ya da 21'' arası olsun.
6. Kron'nun parçaları ile ilgili pek bir araştırma yapmadım ancak güzel gibi duruyor.
7. Tabikii gönlüm 2017 üretimi olan bir model istiyor ancak bütçe kısıtlı.

Siz olsanız hangisini seçerdiniz neden seçerdiniz takıldığım şeylerin hangisi çok önem arz etmiyor hangisi önem arz ediyor? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

@BilgisayarKurdu Sizin fikriniz nedir ? Benimle paylaşır mısınız ?

Eylül(okul açılış)-Ekim'de fiyatlar düşer, nakit alacaksan şimdi alamayacağın ürünleri stok durumuna bağlı olarak alabilirsin; elden almak kaydıyla sıfıra denk ikinciellere de kesin bak, faturalı olması da hırsızlık ürünü olma riskini bir nebze düşürür.

Linkleri vermemişsin ama Carraro için baktığım kadarıyla bir ürün 26 diğeri 27.5" jantlı, dolayısıyla maşalar ve salınımları farklı, biri kilitlenebiliyor, vites sayısı ve buna bağlı takımlarda ufak farklılıklar var, frenlerin ikisi de Altus, aralarında bir yıl var, shimano sitesinde farklı vites kombinasyonlarına göre model numarası değişiyor, baktıklarının biri 2015-16 diğeri 2016-17 yılında, 3x8 ve/veya 3x9 vitesler için çıkan Altuslar, pek fark hissedeceğini düşünmesem de sele en kolayı yani oturunca anlarsın.

Rockrider 540'a da bakabilirsin ikincielde, cebine paran da kalır ve bu ikisinden daha iyi, Decathlon'da sürebilirsin. Markadan bağımsız olarak mtb alıp kullanamayanlar ya da ben aslında dağ bisikleti istemiyormuşum diyenler, paraya sıkışanlar vs. ederinin oldukça altına verebiliyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı