Carry Potter'ın başlattığı #hırsızenesbatur hastagi

Merhaba, yakın zaman önce bir yabancı youtuber Enes Batur'un başka kanallardan çaldığı içerikleri kanıtlayınca Carry Potter'da bu konu ile ilgili bir video yaptı ancak iki video da Enes Batur tarafından teliflendi. Jahrein ise Instagram'dan Enes Batur'a Yunanmış gibi davranmamızı istedi (adam haklı sonuçta kendi vatanımızdan bir taklitçi çıktı). Carry Potter ise #hırsızenesbatur hastagıyla takipçilerinin twitler atmalarını istedi. Konu o kadar büyüdü ki şu an bu hastag Twitter'da Türkiye gündeminde olarak gözüktü.

Carry'e göre Enes Batur pewdiepie, Mrbeast ve kwebbelkop'a ait içeriklerini çaldı. Benim gördüğüm kadarıylada Jelly'e ait içerikler de çalınmış. Ayrıca 2016'da kwebbelkop Enes Batur'un çaldığı kendine ait içerikleri fark etmiş ve Twit atmıştı.
1565273035956.png

Sizce Carry ne kadar haklı?

Ben de birkaç taklit kanıtı bularak Carry'e destek olmaya çalıştım. Reklam gibi olmasın ama Twitter'dan twitime like atarak yukarı çıkmasına yardımcı olun lütfen. Çünkü Carry Enes Batur'un Jelly'den de içerik çaldığını bilmiyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yanlış yazdığım kısımlar varsa özür dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Enes Abi'yi yedirmeyiz!😀
Şımarık bir Youtuber'ın bu kadar gündem olması şaşırtıcı. RTÜK, Netflix ve BLUTv ile uğraşacağına küçük yaştaki çocuklara kötü örnek olan bu şahısla ilgilense ne güzel olur.
Siz de Twit atarak bu arkadaşın gündem olmasına ayrıca prim yapmış oluyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu content çalmaya indirgiyorum. Tabii ki de içerik çalmak kötü bir şey ve bu çocuk thumblain'i bile aynı şekilde alıyor kendisine aktarıyor. Bunu sen ben tepki gösteririz ama tepkide kalır. Direk YouTube'un duruma dahil olması gerekiyor. Özgünlük yok ve bir başkasının hakkını ihlal ediyorsun. O başkası kaç kişi ile uğraşacak böyle insanlar çok fazla.
Contentin kendisi ise benim ilgimi çekmiyor. Başkasının ilgisini çekebilir bu da beni germez.
Ve de reklamın kötüsü iyisi olmaz baya baya global yaptınız siz sevmediğiniz adamı.
Diğer influcer'lar da vur kafasına çal kitlesini oyunu oynuyor bu da bariz belli. Hele ki o jahrein. Bunu en iyi yapanlar arasında.
Sevmediğimiz adamı Türkiyenin çoğu biliyor zaten.

Global ortamda ise ünlendiğini söylesek yalan olur. Ya da çok birşey fark etmez.

Youtube bile bu duruma el atmadığı sürece, burada atılan 1 hashtag'in birşeyi değiştirebileceğini düşünmüyorum. Bu adamın zaten başından beri sürekli içerik çaldığı belliydi.

O zamandan bu yana bile youtube ses etmediyse, bu adama hiçbirşey olmaz.

Ülke olarak saçma sapan kişileri ünlü etmede üstümüze yok. Suç bizde aslında.

Sevmediğimiz adamı Türkiyenin çoğu biliyor zaten.

Global ortamda ise ünlendiğini söylesek yalan olur. Ya da çok birşey fark etmez.
Türkiye için hiç bir zaman tanınmadı demedim zaten. Globallikten bahsettim. PewDiePie bu konu hakkında konuşsa ooo yandık. Bir tepki videosu gelir Enes'ten. Winwin olayı hacım. Çok şey farkeder globalleşmesi.

Türkiye için hiç bir zaman tanınmadı demedim zaten. Globallikten bahsettim. PewDiePie bu konu hakkında konuşsa ooo yandık. Bir tepki videosu gelir Enes'ten. Winwin olayı hacım. Çok şey farkeder globalleşmesi.
Bu durumun globalleşiceğini sanmıyorum.

Bu durumun globalleşiceğini sanmıyorum.
PewDiePie'ın tepkisine bağlı. Prim vermek istemiyor ise bir şey demez. Örn: Twitch Türkiye. Diss'i atmış olan kişi karşıdan tepki alabiliyor ise başarmıştır kendince. Çok yaşandı bunun olayları. Bunlar sadece Türkiye bölgesinde yaşananlar.

Sonuna kadar haklılar, şımarık sahtekarın teki boş beleş içeriklerle ev alıyor, araba alıyor kusura bakmayın ama bir şekilde artık böyle olmaması gerekli. O da bir yerden başlamaktan geçiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı