Çarşaflı kızların bana asansöre "siz binmeseniz" demesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Müslüman'lar diye de hiç mi çıkmasınlar ama biraz saygısızlık olmuş tabii.
Hocam kadınların davranışlarına göre hiç çıkmamaları gerekiyor. Madem bir erkekle asansörde tek kalmak istemiyorsun, o zaman binme arkadaşım. AVM bu, o asansör sadece senin mi? Gün içerisinde binlerce insanın kullandığı asansöre binmek isteyen birisine neden "sen sonra bin" diyorsun?

Okuma yazmada sıkıntınız mı var? Sadece rica etmiş. Sonrasında yaptığı onu ilgilendirir. Otobüsde dur butonuna ulaşamadığınızda başkasından rica etmenizden farksız bir durum. Ne bu düşmanlık? Alnına Atatürk dövmesi yaptırmadı diye harakiri mi yapsın?

Hocam kadınların davranışlarına göre hiç çıkmamaları gerekiyor. Madem bir erkekle asansörde tek kalmak istemiyorsun, o zaman binme arkadaşım. AVM bu, o asansör sadece senin mi? Gün içerisinde binlerce insanın kullandığı asansöre binmek isteyen birisine neden "sen sonra bin" diyorsun?

Böyle saçma sapan hareketler yapacaklaraa çıkmasınlar hocam. Bizde müslümanız. Annem namaz kaçırmaz her gün kuran okur ibadetlerini yapar. Bir gün böyle bir hareket yapmadı veya kimsenin dış görünüşüne vb. Konularda yorum yapmadı. Herkesin ibadeti inancı kendine yıl olmuş 2023 bu tür saçma hareket yapacaklarsa bu tür sıkışık alanları tercih etmemeleri gerekiyor. En kötü yürüyen merdiveni binsinler.

Kral biraz sakin olun sakin ben demişim gibi ama dediğim gibi o bayanlar saygısızlık yapmış

Kral biraz sakin olun sakin ben demişim gibi ama dediğim gibi o saygısızlık yapmış

Sıkıntı yok kardeşim sakinim zaten sen yanlış anlamışsın. Ortada gerginlik yapacak bir durum yok.

Okuma yazmada sıkıntınız mı var? Sadece rica etmiş. Sonrasında yaptığı onu ilgilendirir. Otobüsde dur butonuna ulaşamadığınızda başkasından rica etmenizden farksız bir durum. Ne bu düşmanlık? Alnına Atatürk dövmesi yaptırmadı diye harakiri mi yapsın?

Konuyu Atatürk'e nasıl bağladın ne alaka yani? Rica bile edemez. Toplu kullanılan bir alan orası. Yürüyen merdiven kullanabilir.

Az önce AVM'de yemek katında yemek yedim. Asansör ile aşağı inecektim. Benimle beraber 2 tane çarşafı kız ve bebek bekliyordu. Her neyse asansör geldi içi boştu. Bunlar benden önce girdi içeriye tam ben girecektim bir tanesi eliyle dur işareti yapıp siz binmeseniz dedi. Ben de neden binmeyecekmişim? Asansör size özel mi yapıldı dedim. Sonradan haram falan olduğu için düşündüm. Ve dedim ki madem haram neden o zaman dışarıya çıkıyorsunuz? Dışarı da çıkmayın o zaman gelen asansör boş değil de dolu olsaydı dolu olan insanları aşağı mı indirecektiniz? Dedim. Ve lafı yiyip sustular. Aşırı sinirlendim. Geri kafalı medeniyesiz cahiller. Her haltı yiyip haram muamelesi yaparlar. Sanki meraklıydım bunlar ile aynı asansöre binmeye can atıyordum.
İyi demişsiniz keşke ben bineyim siz inin deseydiniz.

Kadınların yaptığı dini yanlış anlamak falan değil. Müslümanlık dinine göre karşı cinsten insanların aynı ortamda bulunması yasaktır. Yani burada gerçek Müslümanlık bu değil diyerek kadınları eleştirenler aslında kendi dinlerine laf ediyor.

Bana da aynı şey apartmanda oldu. Sadece çarşaflı değildi. İnsanların ortak alan bilincine ulaşması gerekiyor. Kendini rahatsız hissediyorsa merdivenle inecek kusura bakmasın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı