Çarşı TOMA'ya karşı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ülkenin polisi dediğimiz insanları işlerinden attıkları çok oldu...
Ülkenin polisi ülkenin vatandaşına ateş etmez sırf siyasi görüş farklı diye. Çok iyi polisler gördüğüm gibi çok berbat polislerde gördüm. Ama son zamanlarda 2013’ten beri iyi polis diye bir şey gördüğümü hatırlamıyorum. Sadece adalet isteyen insanlara vahşice saldıran kişiler var.

İnsan hakları diyorsun aç bak böyle bir olay bu ülkeye ne gibi bir ekonomik yük yüklüyor? Ekonomimiz 2013'ten beri düzenli çöküşte 2013'te ne oldu peki?

Ülkenin polisi dediğimiz insanları işlerinden attıkları çok oldu...
Ülkenin polisi ülkenin vatandaşına ateş etmez sırf siyasi görüş farklı diye. Çok iyi polisler gördüğüm gibi çok berbat polislerde gördüm. Ama son zamanlarda 2013’ten beri iyi polis diye bir şey gördüğümü hatırlamıyorum.
Kardeşim ülkenin vatandaşı ülkenin polisine taş atmaz sopa ile dalmaz küfür etmez vatandaş vatandaşlığını bilir. O sokakta o an ne için varsan sonuçlarına katlanırsın.

İnsan hakları diyorsun aç bak böyle bir olay bu ülkeye ne gibi bir ekonomik yük yüklüyor? Ekonomimiz 2013'ten beri düzenli çöküşte 2013'te ne oldu peki?
2013’te beri çöküşte dediğiniz ekonomi? Türkiye ekonomisine en büyük darbe Ohal ile vuruldu. Bütün piyasada yeni olan firmalar ohal yüzünden çekildi.

Klasik faşist zihniyeti. “Polise taş attı” haklarını aramaya gelen insanlara neden kimyasallarla müdahale ediliyor? Bunu hiç sorudun mu?

2013’te beri çöküşte dediğiniz ekonomi? Türkiye ekonomisine en büyük darbe Ohal ile vuruldu. Bütün piyasada yeni olan firmalar ohal yüzünden çekildi.
Kardeşim sen bir terör örgütüne yardım ve yataklık yapıyorsan hakkındır! Ben burada siyasi görüş savunmuyorum. Direniş adı altında insanları mağdur edip taşkınlık çıkarırsan esnafa günlerce kepenk açtırmazsan ülken de mahvolur ekonomin de. İnsan hakları saftafası altında olay masumlaştırılamaz. Senin insan hakkın varsa o polis de insan. Kepenk açamayan esnaf da insan. Sokaktan geçen insan da insan!

2013'te Gezi en büyük darbeyi vurdu. O yıl faiz, enflasyon, dolar düşüktü. Sonra ne olduysa hızlıca çöküşe gittik.

Ülkenin polisi de vatandaşına kurşun sıkmaz, öldürmez, kolunu bacağını kırmaz. Bana masal anlatma. Polisin işi insanı yakalayıp hakim önüne çıkartmaktır. Bu ülkenin polisinin tarihi işkence ve faili meçhul cinayetlerle dolu. Ne anlatıyorsun sen? İnsanları terörize etmekten başka bir halt bilmiyor bu zihniyet.
Kardeşim polislerin olağanüstü haller dışında vur emri yoktur. Sınırı aşarsan yersin mermiyi hakkındır. (Bkz Hıyanet-i Vataniye Kanunu - İstiklal Mahkemeleri - Menemen Olayı).Polis asayişi sağlayacaksa gerekirse kurşun da sıkar! Senin burada sorgulayacağın şey 1-O kurşun neden sıkıldı 2- O kurşunu yiyen adam orada ne arıyordu?

Ne gezi, ne ohal. FED'in para politikası ve bol dolar var iken gerekli şekilde kullanmayıp yanlış alanlara para aktarmaktan kaynaklı ekonomik durumumuz.
Kardeşim gezi olayları patlak vermeden önce ekonomimiz gayet iyi durumdaydı 1 haftada milyar dolarlık zarara uğradı ekonomi. FED etkisiz eleman demiyorum FED de büyük bir etken ama burada söylemek istediğim gezinin ve OHAL sürecinin ekonomik etkileri göz ardı edilemez

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı