Casio makinesinde kırmızı nokta var

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Casio fotoğraf makinesinde bir sorunla karşılaştım, resimde kırmızı noktalar gördüm bunun sebebi ne olabilir?

CIMG0072.JPG

Hotpixel sorunu deniyor buna.
Düşük ISO, kısa pozlama ile çekim yapmayı deneyin. Makine sıcaklığından da kaynaklanabiliyormuş.
Sensör üzerindeki tozdan da kaynaklanabiliyormuş. Makineyi iyice temizlemekte fayda var.
Kesinlikle ISO'dan kaynaklı. 1.ISO-64 formatlı resimse Hot Pixel sorunu yok Ama 2.ISO-800 formatlı resimde bir sürü hot pixeller var demek ki sorun ISO'dan kaynaklıymış.

Dosya Ekleri

• CIMG0023.JPG
    CIMG0023.JPG
    331,9 KB · Görüntüleme: 10
  • CIMG0035.JPG
    CIMG0035.JPG
    127 KB · Görüntüleme: 10
Kesinlikle ISO'dan kaynaklı. 1.ISO-64 formatlı resimse Hot Pixel sorunu yok Ama 2.ISO-800 formatlı resimde bir sürü hot pixeller var demek ki sorun ISO'dan kaynaklıymış.
Hot piksel sorunu zaten ISO nedeniyle olan bir şeydir. Adı üstünde, sıcak piksel. ISO ne kadar arttırılırsa piksel ışığa o kadar hassas hale gelir. Bazı piksellerdeki sorunlardan dolayı piksel aşırı hassas hale geliyor ve ISO'yu belli bir seviyeden yukarı çıkarırsanız piksel aşırı ışık algılaması yaptığı için kırmızı-beyaz gibi bir renge bürünüyor. Pixel mapping ayarı yapmanız lazım ancak Casio makinede var mıdır bilmiyorum, sanmam.

Bu konumda bu sorundan ve çözümünden kısaca bahsetmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı