Borsaya nasıl başlanır?

Geleneksel(hisse,foreks,petrol,altın,diğer emtialar vs) de olsa kripto da olsa yaşından dolayı aileden birinin yardımı olmadıkça maalesef para yatıramıyorsunuz. Öncelikle aile desteği çok önemli. İkna ettikten sonrası çok kolay, geriye senin stratejin kalıyor ama arada zararda olduğunda sürekli başını şişirmemeleri önemli :D

Yüksek paralar ile günlük 10-20 kazanan arkadaşlarım var.
Evet tahmin ettiğim cevabın gelmesi kaç dakika bulur diyecektim ki hemen gelmiş. Arkadaşınız 15 yaşında ve borsadan anlamayan biri olmasına rağmen mi bu paraları kazanıyor? Yani internette bulunan popüler cevaplar bizi ilgilendirmiyor. Forum sistemi tam olarak bu yüzden var, kişiye özel tavsiye.

Sen borsa uzmanı olursan evet o zaman para kazanırsın. Borsa uzmanı olduğun zaman da böyle bir konu açmazsın. İletişim kurmak bu kadar zor olmamalı.

Evet tahmin ettiğim cevabın gelmesi kaç dakika bulur diyecektim ki hemen gelmiş. Arkadaşınız 15 yaşında ve borsadan anlamayan biri mi ve ona rağmen mi bu paraları kazanıyor? Yani internette bulunan popüler cevaplar bizi ilgilendirmiyor. Forum sistemi tam olarak bu yüzden var, kişiye özel tavsiye.

Sen borsa uzmanı olursan evet o zaman para kazanırsın. Borsa uzmanı olduğun zaman da böyle bir konu açmazsın. İletişim kurmak bu kadar zor olmamalı.
Yazımı okusaydınız anlardınız. İnsanlara ön yargılı davranacağınıza önceden ne demiş bi bakın derim. Arkadaşa al sat tavsiye etmediğimi söyledim zaten.

Yazımı okusaydınız anlardınız. İnsanlara ön yargılı davranacağınıza önceden ne demiş bi bakın derim. Arkadaşa al sat tavsiye etmediğimi söyledim zaten.
Ön yargılı davranmıyorum. Konu 15 yaşında borsadan anlamayan biri ne yapmalı. Yani sizin arkadaşınızın 10-20 kazanması konuyla ilgili değil. Bunun neresi önyargı? Genel tavsiyeler olabileceği gibi, şahıs odaklı tavsiyeler de olabilir ama finans ise mesele çoğu zaman kişiye özel olur. Asla tek bir doğru yoktur. Sen çok risk almayı seviyorsundur ona göre yatırım yaparsın, ben az risk almayı seviyorumdur ona göre yatırım yaparım. Bu iki yatırım tarzından birine yanlış diyen o işi bilmiyordur bu kadar basit.

Ayrıca al sat yapmak yatırım da değildir zaten bir iştir.

Ön yargılı davranmıyorum. Konu 15 yaşında borsadan anlamayan biri ne yapmalı. Yani sizin arkadaşınızın 10-20 kazanması konuyla ilgili değil. Bunun neresi önyargı? Genel tavsiyeler olabileceği gibi, şahıs odaklı tavsiyeler de olabilir ama finans ise mesele çoğu zaman kişiye özel olur. Asla tek bir doğru yoktur. Sen çok risk almayı seviyorsundur ona göre yatırım yaparsın, ben az risk almayı seviyorumdur ona göre yatırım yaparım. Bu iki yatırım tarzından birine yanlış diyen o işi bilmiyordur bu kadar basit.

Ayrıca al-sat yapmak yatırım da değildir zaten bir iştir.
Siz al sat yaparak kazanamasın derken o tekniğin yanlış olduğunu söylüyorsunuz zannettim.

Siz al sat yaparak kazanamasın derken o tekniğin yanlış olduğunu söylüyorsunuz zannettim.
Çok fazla insan al sat yapacağım zengin olacağım hayaliyle yola çıkıp batıyor sonra borsa kumar diyor. Biz sadece başarılı olan insanları görüyoruz, batan insanları pek görmüyoruz. Siz balık ticareti yaparak çok para kazanabilirsiniz ama her işte risk olduğu gibi para da kaybedebilirsiniz. Uzun vadeli yatırımda risk yok mudur elbette vardır ama hiçbir zaman al sat yapan adam kadar riske girmezsin. Yani pratikte al sat ile para kazanılır ama bu yatırımın doğasına aykırıdır ve çoğu insan için uygulanabilir değildir.

Çok fazla insan al sat yapacağım zengin olacağım hayaliyle yola çıkıp batıyor sonra borsa kumar diyor. Eğer kumar gibi davranırsak kumar olur doğru. Siz balık ticareti yaparak çok para kazanabilirsiniz ama her işte risk olduğu gibi çok para da kaybedebilirsiniz. Uzun vadeli yatırımda risk yok mudur elbette vardır ama hiçbir zaman al sat yapan adam kadar riske girmezsin. Yani pratikte al sat ile para kazanılır ama bu yatırımın doğasına aykırıdır ve çoğu insan için uygulanabilir değildir.
Anladım hocam dediğinizi. İkimizde yanlış anlaşıldık.

Yaklaşık 1 seneden fazla borsadayım o para bana lazım değilse o hisseyi satmıyorum. Altına fona, faize yatırsaydım daha çok kazanır mıydım evet daha çok kazanırdım. İleri zamanlarda ne olur bilemeyiz. Ben elimde tutma taraftarıyım.

Geri
Yukarı