Casio saate hangi pili takılır?

bjkworld26

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• AMD Ryzen 5 3600 • MSI B450M-A Pro Max • Gigabyte GeForce GTX 1060 6 GB • 240 GB Gigabyte SSD / 500GB Samsung 970 EVO Plus / 2 TB western Green HDD • Kingston Beats 16 GB 3600 MHz RAM.
Arkadaşlar saatimin modeli Casio ef 550D redbul Edition. Uzun zamandan beri dolapta duruyordu. İçerisinde pil yok. Saatçiler pil değişimini pahalı söylüyor. Bende pili internetten alıp kendim takmaya karar verdim. Fakat pilin modelini bilmiyorum. Bu saate uyumlu pil bilen var mı?

Dosya Ekleri

• f655c3a03b06504101a7df96f015aa02.jpg
    f655c3a03b06504101a7df96f015aa02.jpg
    49,4 KB · Görüntüleme: 75
İnternetten ucuza aldığınız pil muhtemelen Çin malı pil olacaktır ve saate uzun vadede zarar verir ayrıca pili kendiniz takmaya çalışırken de saate zarar verme ihtimaliniz eliniz bu ince işlere yatkın değilse bir hayli yüksek.

İnternetten ucuza aldığınız pil muhtemelen Çin malı pil olacaktır ve saate uzun vadede zarar verir ayrıca pili kendiniz takmaya çalışırken de saate zarar verme ihtimaliniz eliniz bu ince işlere yatkın değilse bir hayli yüksek.

Maxell ya da Sony pil alacağım. Daha önce bu saati söküp takmıştım.

Daha önce söktüyseniz içindeki pil üzerinde yazıyor olması gereken şeyi görebiliyor olmanız gerekmez mi?

Saati kullanmadığım için pilini zamanında çıkarmıştım. Şu an saatin içerisinde pil yok ve hangi model pil takıldığını unuttum. Hatırladığım ince orta boy bir pildi.

SR927W pil kullanılıyor.

Saatin fiyatını gördüm... Casio çalışanı dışında kimseye elletmezdim. Su geçirmezlik için bir şeyler kullanıyor olabilirler. Kendiniz sorunsuz değiştirseniz bile o özelliği kaybetme ihtimaliniz var.

İnternette baktığımda genelde SR927SW çıkıyor. SR927W dediğiniz farklı bir pil mi eksik mi yazdınız yoksa?

Farklı pil. Birisi çeşitli amaçlarla daha düşük güç tüketimi sağlıyormuş. O amaçla kullanılıyormuş. Benim dediğim daha fazla güç verdiği için kullanılmasında çok bir sakınca yok.

Ben pile buradan baktım. Casio sitesinde saati bulamamıştım. Şimdi o sitedeki kodu yazınca bulabildim. Casio ikisinin aksine SR920SW demiş. Resmi olmayan sitemize göre piller arasında azımsanmayacak bir boyut farkı var. SR920SW, SR927SW. En iyisi açıp saatteki pilin ne olduğuna bakmak.

Bu saatin pil kodu 395 miş arkadaşlar maxell 395/ SR927SW model pil sipariş verdim. Yardımlarınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı