Çözüldü Casper 60 Hz monitör kararıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lekwiny

Centipat
Daha fazla  
Casper 60Hz monitorde kararma var düzelme imkanı var mıdır?

Dosya Ekleri

• IMG_20230301_204847.jpg
    IMG_20230301_204847.jpg
    54,4 KB · Görüntüleme: 42
Çözüm
Vallahi bilmiyorum hocam yere de düştü tamiri var mıdır veya tekrardan kullanımda sıkıntı yaratır mı veya büyür mü leke.
Uyumlu LED bulmanız gerekiyor ve monitörünüz 1-2 yıllık falan değilse bulabileceğinizi çok sanmıyorum. Eğer LED bulabilirseniz monitörü parçalara ayırıp, paneli bir kenara alıp arızalı olan yani ekranın karanlık tüm bölgelerindeki LED'leri değiştirip monitörü tekrar toplamanız lazım.
Ne olursa olsun ekranda LED arızası var, panelin arkasındaki aydınlatan parçalar arızalanmış. Darbe alsa ilk önce panel arızalanırdı bence, hem LED'lerden daha önde ve çok hassas.

Vallahi bilmiyorum hocam yere de düştü tamiri var mıdır veya tekrardan kullanımda sıkıntı yaratır mı veya büyür mü leke.

Uyumlu LED bulmanız gerekiyor ve monitörünüz 1-2 yıllık falan değilse bulabileceğinizi çok sanmıyorum. Eğer LED bulabilirseniz monitörü parçalara ayırıp, paneli bir kenara alıp arızalı olan yani ekranın karanlık tüm bölgelerindeki LED'leri değiştirip monitörü tekrar toplamanız lazım.

Çözüm
Kullanıma engel bir yani varmı peki bunun ?

Yeni konular

Geri
Yukarı