Çözüldü Casper A15HE ekranda oluşan siyah ve kırmızı çizgiler

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Koray Ali DUMAN

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, benim bilgisayarım casper nirvana a15he. Bilgisayarıma yaklaşık 2 ay önce Windows 8.1 kurdum. Fakat siyah ekran vb. sorunlar vardı. Casper'in BIOS güncellemesini yapmaya cesaretim yetmediğinden w7'ye formatla geri döndüm.

Bilgisayarımı açtığımda hiç birşey yok hoşgeldiniz ekranından sonra ekranda siyah çizgiler onun yanında parazitli ekran onun yanında daha da parazitli en son arkası siyah arkaplan kırmızı çizgiler var. Güvenli modda yok böyle bir sorun. Tahminimce donanımsal değil olsa da yapamam zaten. Yazılımsal olarak yapabileceğim bir şey var mı?​

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen öyle hocam. Ben yinede söyleyeyim. Ekran çözünürlüğünü değiştirince sorun ortadan kalkıyor. Bütün ekran driverlerini kaldırınca (hd graphics 3000 ve gt520m) sorun çözülüyor. Sorun nerede anlamadım driver da mı nerede?

Allah'ın hikmeti midir bilmiyorum ama intel hd graphics driverinin eski sürümünü defalarca yükledim bir kez daha yükledim dün sorun çözüldü arkadaşlar :D @Murat5038 konuyu kilitleyebilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı