Çözüldü Casper All in One bilgisayar açılışı yavaşladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar.

Bilgisayarım, birkaç haftadır geç açılmaya başladı. Öncesinde; denemek için denetim masası güç menüsünden hızlı başlatmayı devre dışı bırakmıştım ama sonra yine aktif ettim. Denk mi geldi bilmiyorum ama o zamandan beri var sanki.

Ya da son zamanlar sürekli güncellemeler gelip bilgisayarım yavaşlamış olabilir mi?

Disk temizleme ve birleştirme de yaptım ve sistem dışında özel dosyalarım 200 MB bile yok. Default haline ek kurduğum programlar ise 5-6 tane ancak vardır.

Yardımınızı rica ederim. Teknik bilgim yok. Bilgisayarım 1 yıllık Casper All in One Celeron 4 GB RAM 1TB Harddisk

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Virüs uygulama kurmadan herhangi bir güvenilmeyen siteye girerek de bulaşabilir.
Termal macun kalitesine göre kullanım süresi de değişir.
SSD'ler HDD'lere göre hızlıdır ama eski HDD hızı size yettiği için önermemiştim.
Evet zaten gelistirme onerisinden ziyade, bir kac haftaki farkliligi merak ediyordum. Tesekkurler
Az çok nerelere girdiğinizi biliyorsanız, bulaşmaz. Fakat yine de tarama yapabilirsiniz.

Ayrıca Windows ve diğer bileşenlerin sürücüleri güncel mi? Ayrıca yük altındayken ve boşta sistem kaç derece oluyor?

Sistem ısısına, MSI Afterburner programı ile bakabilirsiniz.
Windows ve suruculere kisa aralikla bakiyorum evet hepsi guncel. Ama isisina bakmadim. Normali nedir acaba?
Son hafta açılışım kendiliğinden hızlandı yani eskisi gibi oldu. Ama 2 gündür yine yavaşladı. Aklıma; indirilen ama yüklenmeyen güncelleştirmeler geldi. Kapatmadan önce kontrol ediyorum ama öyle beklemede birşey de görünmüyor. Sebeni ne olabilir?
Kendi kendine duzeldi.
Bilgisayar açılırken kurulu programlar da otomatik olarak başlatılıyorsa bilgisayar yavaşlayabilir.
Görev yöneticisi ardından başlangıç kısmındaki programlardan etkin olan program varsa bunlar bilgisayar açılırken otomatik açılan programlardır.

Bilgisayar açılırken kurulu programlar da otomatik olarak başlatılıyorsa bilgisayar yavaşlayabilir.
Görev yöneticisi ardından başlangıç kısmındaki programlardan etkin olan program varsa bunlar bilgisayar açılırken otomatik açılan programlardır.
Yazmayi unutmusum pardon, onlarda da hic yok. Sadece her zaman olan Windows guvenlik ve Ses ayarlari.

Peki bilgisayarı kullanım esnasında performans düşüşü, yavaşlama problemi var mı? Eğer varsa işlemci kaynaklı ısınma problemi olabilir. Termal macunun değişmesi gerekiyor olabilir.

Onun dışında bilgisayara girmiş bir virüs de yavaşlamaya neden olabilir.

Peki bilgisayarı kullanım esnasında performans düşüşü, yavaşlama problemi var mı? Eğer varsa işlemci kaynaklı ısınma problemi olabilir. Termal macunun değişmesi gerekiyor olabilir.

Onun dışında bilgisayara girmiş bir virüs de yavaşlamaya neden olabilir.
Yok sanirim. Gerci pek yoracak birsey yapmiyorum ancak online ders, internette gezinme vs ayni.

İsinan islemci eger disardan dokununca anlasiliyorsa, disinda bir isinma yok. Termal macun dediginiz, bir senelik kullanimda yipranir mi acaba? Ki bir sene her gun de kullanmadim.

O donemler ek bir program yuklemedim ancak eski bir virus aktif olabilir mi bilmiyorum.

Sisteminizin yavaş açılması zaten oldukça normal. SSD olmayan bir sistem yavaşlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sisteminizin yavaş açılması zaten oldukça normal. SSD olmayan bir sistem yavaşlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Karsilastirmali video icin tesekkurler.
Format atali 2-3 ay oldu ve hep hizli aciliyordu. Soldaki kadar degil tabi ki ama yine de oldukca hizliydi. Suan ayni sagdaki ornege benzedi bir kac haftadir. Arka planda bir virus olabilir mi? Yakin zamanda program yuklemedim gerci.

Karsilastirmali video icin tesekkurler.
Format atali 2-3 ay oldu ve hep hizli aciliyordu. Soldaki kadar degil tabi ki ama yine de oldukca hizliydi. Suan ayni sagdaki ornege benzedi bir kac haftadir. Arka planda bir virus olabilir mi? Yakin zamanda program yuklemedim gerci.
Anti-Virüs kullanmanızı öneririm. Sistemi biraz yorar ama virüs girmesinden iyidir. Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yapın. Bir şey bulamadıysa, sisteminiz temizdir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı