Casper B14Y Kendini Kapatıyor

Moderasyon Ekibi

Yetkili Üye
Benim bir sorunum var fakat uzun zamandır çözemiyorum ve sizden yardım almak istedim.

Ben ikinci el olarak bir laptop aldım Casper B14Y modelinde bir laptop aldim. Bilgisayarı açtığımda kullanbiliyorum fakat ufaktan bir cızırtı geliyor ve birazcık zorlandiğinda hemen kendini kapatıyor.

RAM 4 GB idi ben onu 10 GB yaptım fakat cızırtı hala devam ediyor.

Bir de BIOS şifresi var ama ben koymadım şifreyi. Aldığım kişide bilmiyor şifreyi bunu nasıl kırabilirim?

Modeli Casper B14Y i5 3317U Anakart modelinin ne olduğunu anlamadım.

Bir de bu son attığım resimde çizili olanın ne olduğunu anlamadığım gibi ne kadar driver varsa yükledim falar bu hala burada kaldı.

casper.jpg

Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımlar….

Ben ikinci el olarak bir laptop aldım Casper B14Y modelinde bir laptop aldim.

Öncelikle geçmiş olsun. Casper marka laptop alarak bir hata etmişsiniz. İkinci hatanız ise Casper marka ikinci el bir laptop almak olmuş...

RAM 4 GB idi ben onu 10 GB yaptım fakat cızırtı hala devam ediyor.

RAM yükseltme cızırtı sorununu çözmez.

Bilgisayarı açtığımda kullanbiliyorum fakat ufaktan bir cızırtı geliyor ve birazcık zorlandiğinda hemen kendini kapatıyor.
Muhtemelen arızalı bir fan söz konusu. Fan düzgün çalışmadığı için cihaz aşırı ısınıyr ve kapanıyor. Satan kişi bunu biliyordu, bidliği halde size söylemedi.

Zaten bilgisayara kendi bile hatırlmayacağı şifre koyar böyle tipler. Bu şifre de BIOS sıfırlama ile gitmez laptoplarda. Servise götürülmesi gerekebilir.

Özetle cihazın fanının değişmesi gerekebilir.

Sürücü için ise Donanım Kimliği ile konu açınız.

Çok teşekkür ederim ilginiz için. Ben de farkındayım Casper alarak hata ettim ama biraz gec oldu bu hatayı anlamam. Şu aralar ikinci el uygun fiyatlı bir MacBook arıyorum çünkü o daha çok işimi görüyor Windows'tan biraz sıkıldım.

Sızın macos yükleme rehberinizi izledim ama amd bir sistemim olduğu için yüklemem olumsuz oldu galiba yada ben tam olarak başaramadim.
Verdiğiniz bilgiler için çok çok teşekkür ederim
Saygılarımla....

Merhaba aynı sorun bende de mevcut 3 yıldır Casper nb 15.6 serisi ile uğraşıyorum kapanma sorunu için, ısındığı için kapanıyordu genelde MX 4 termal macun aldım ve sorunum çözüldü o aygıt yöneticisindeki aygıt bende de aynı ne kadar uğraşsam gitmedi bütün sürücüleri denemişimdir.

Bende termal macunu denedim fakat cızırtı ve isınma bitmedi ben yeni aldım ve çok uğraştım o aygıt için yüklemediğim sürücü kalmadı fakat hiç bir işe yaramadı.
Birşey sormak istiyorum benim bilgisayarım Casper b14y modeli benim bilgisayarımın anakartında m.2 sata girişi gibi bir yar var fakat bilgisayarcıya sorduğumda ise mSata olarak söyledi mSATA takmalımıyım sızce daha hizlı olurmu ssd gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı