Casper bakır boru vidasının kırılması

avcala0808

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar benim Casper laptobum vardı ısınıyordu. Söktüm bakır boruyu çıkardım. Yerine taktım. Vidalarını sıkarken bir vida kırıldı ve ucu içeride kaldı. Resimde var. 4'üncü bacak vidası.
Teşekkürler...

Dosya Ekleri

• unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    56,7 KB · Görüntüleme: 139
Son düzenleyen: Moderatör:
Temizlik ve termal macun yenileme sonrası sıcaklık değerleri normalse o şekilde kullanabilirsin. Kafana takan bir insansan düşük devirde çalışabilen bir el motoru ya da matkapla kırılan vida deliğini açıp sonrasında civata somun kullanabilirsin. Düşük devirde çalışan bir makina yoksa veya elinden gelmiyorsa hiç deneme. Yapıştırabilirsin kırılan vida bölgesini karbonat ve Japon yapıştırıcı ile, sağa sola yapıştırıcı bulaştırırsan durum gene hüsran olur.

o
Temizlik ve termal macun yenileme sonrası sıcaklık değerleri normalse o şekilde kullanabilirsin. Kafana takan bir insansan düşük devirde çalışabilen bir el motoru ya da matkapla kırılan vida deliğini açıp sonrasında civata somun kullanabilirsin. Düşük devirde çalışan bir makina yoksa veya elinden gelmiyorsa hiç deneme. Yapıştırabilirsin kırılan vida bölgesini karbonat ve Japon yapıştırıcı ile, sağa sola yapıştırıcı bulaştırırsan durum gene hüsran olur.
Orayı onarmadan termal macun sürsem faydası olurmu.

Vida yerini onarmadan termal macun sürsem faydası olurmu.

Bir bilgisayarcıya götür vida içinde kırıldıysa vida yatağı hasar almadıysa çıkartıp yeni vida takarsınız. Kendi başınıza çıkarmaya çalışmayın. Plastik yatak ise ve kırıldıysa yapabileceğin pek birşey yok. Ancak işlemci vb. yerlerde metal kullanılır o yüzden metal olduğunu düşünüp bilgisayarcıya götürmen daha mantıklı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı