Casper bilgisayarımı RAM hızı yükseltme

Alitasbasi67

Decapat
Alacağım yeni bilgisayar için şimdiki bilgisayarda bir iki deneme yapıyorum, 3100Mhz hızına nasıl yükselteceğim?

Galiba bilgisayarı bozdum :D valla bilgisayar bozuldu açılmıyor, en iyisi yeni bilgisayarımda bu işlere hiç bulaşmamak :D valla açılan bilgisayar bozuldu ya, en azından çöp bilgisayar olduğu için üzülmedim

Dosya Ekleri

• IMG_20200216_214813.jpg
    IMG_20200216_214813.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 185
  • IMG_20200216_215455.jpg
    IMG_20200216_215455.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 146
Son düzenleme:
Ayarları sıfırlayın ve 3100 MHz hıza o belleklerle asla çıkamayacağınızı aklınızda tutun. 3100 MHz yazan yer işlemci hızınız.
Babam format atacağını söyledi, kasa açılıyor ekranda yazı görünmeden kendisini kapatıyor, bir şey soracağım ben MSI b450 Tomahawk oc li ana kart alacağım o ram hızını otomatikman yükseltiyor mu? Oc olduğu için öyle bir şey görmüştüm, cevap verebilir misin?

Babam format atacağını söyledi, kasa açılıyor ekranda yazı görünmeden kendisini kapatıyor, bir şey soracağım ben MSI b450 Tomahawk oc li ana kart alacağım o ram hızını otomatikman yükseltiyor mu? Oc olduğu için öyle bir şey görmüştüm, cevap verebilir misin?
İşlemcine göre default olarak çalışır ilk taktığında. BIOS ayarlarından X.M.P veya manuel olarak kendin ayarlıyorsun.

Tehlikeli bir olay yok. Alacağın anakart sağlam zaten. Sadece X.M.P ayarını açacaksın o kadar. Aldığın zaman yeni konu açarsan yardımcı oluruz.
Vatan bilgisayardan alacağım oradaki insanlara söylesem yaparlar mı? En olmadı kolay ise iyice araştırırım, buraya da sorar ayarı açarım teşekkür ederim ilgin için

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı