Casper C300 marka laptopa hangi harici ekran kartını takmalıyın?

Zeusss

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba. Bir arkadaşımın laptopuna harici ekran kartı takmayı düşünüyoruz. Araştırmalarımı yaptım bir problem yok gibi gözüküyor lakin Intel Pentium N3710 işlemciye hangi ekran kartı takılmalı en üst ve en alt hangi kartlarla darboğaz yapmaz ya da F/P ürünü bir öneri ekran kartı tavsiyesi olan varsa çok sevinirim. 1030 düşünüyorum ama dediğim gibi bilmiyorum darboğaz yapar mı yapmaz mı? Darboğaz ölçen sitelerde N3710 işlemci seçeneği yok nedense not olarak bunuda söyleyeyim. Ya da ben bulamadım belki de doğru siteyi. Bütçe olarak Max 700 TL bu arada ama ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur. Şimdiden teşekkür ederim. Bilgisayarın tam özellikleri şöyle;

Casper Nirvana C300.3710-4L05E Notebook

Intel Pentium N3710 (1,60 GHz)

Intel HD Graphics 405.

4 GB RAM yine linkini de bırakayım şöyle. Casper Nirvana C300.3710-4L05E Notebook

İşlemci için her ekran kartı darboğaz yapacak gibi görünüyor ve her laptop E-GPU için uygun olmuyor, ona yapılacak harcama yerine SSD, RAM gibi günü kurtaracak bileşenler eklemek en iyisi olur.

Eğer az bişey bütçen varsa mesela 1 milyar civarı, masaüstüne yönelik ilk adımlarını atabilirsin. CPU ve MOBO'yu aradan çıkar mesela.

Dostum Casper Nirvana C300'e harici ekran katı takılmıyor diye biliyorum. Bende var fakat içerisinde Celeron N3050 var içinde fan soğutucu bile yok sistem metal kalıp ile soğutma yapıyor.

Geri
Yukarı