Casper C900'ün Casper yazısında kalması

Loxe

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 2 yıl önce bir Casper C900 laptopu aldım. 2019 yılına geldiğimiz zaman yine sabah bilgisayarı açtım. Fakat bilgisayar anormal bir şekilde aşırı yavaştı. Bir dosyayı falan açmak için çok bekliyordum. Sonra bir gün bilgisayar tamamen açılmamaya başladı ve açtığım zaman Casper yazısında kalmaya, "otomatik onarıma hazırlanıyor" hatası vermeye başladı. Şimdi ise bu hatayı vermeyip, sadece Casper yazısında kalıyor. Format atın derseniz de ilk başlarda format attığımda bilgisayarı kurtarmıştım. Fakat bir iki gün sonra mavi ekran verdi ve yine aynı hatayı vermeye başladı. Sonraysa yine verdi, format attım, yine verdi format attım ve bir süre sonra bilgisayar iyice kafayı yedi ve artık ne yaparsam yapayım bilgisayarı açamıyorum. Teknik servise falan da asla götürmem zaten. Yaşadığım yerde de bir bilgisayarcı vs. yok. Bir ara da aklıma Windows 8 kurmak geldi. Normalde bilgisayar Windows 10, format atarken de hep Windows 10 kuruyordum. Bir de Windows 8 kurayım dedim ve başarmış gibi oldum. Windows 8 kurma yerine geldiğim zaman ise kur dediğim zaman donmaya başladı. Yani anlarsanız bir hatayı düzeltiyorum birisi çıkıyor. Bu Casper yazısında kalma hatasını nasıl düzeltebilirim? Bu arada, BIOS ile bir işlem varsa, BIOS'a girebiliyorum.

Bende HDD'den şüpheliydim fakat bu konularla hiçbir bilgim yok, düzeltmeye kalksam da kesinlikle bir şeyi yanlış yaparım. Normal olarak bir çözümü yok mudur?

Sorun büyük ihtimalle HDD ya da RAM kaynaklı olmalı mavi ekranda çıkan hata kodunu internette aratırsanız daha net bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sorun büyük ihtimalle HDD ya da RAM kaynaklı olmalı mavi ekranda çıkan hata kodunu internette aratırsanız daha net bilgi sahibi olabilirsiniz.
Cevabınız için teşekkürler ancak bir süredir mavi ekran hatası almıyorum. Kodu da hiç hatırlamıyorum maalesef.

HDD arızalarını gidermenin tek yolu var HDD'yi değiştirmek. Eğer açılsaydı HDD sağlık durumuna bakıp test edebilirdik programla. Fakat bu takılmaların genelde sebebi HDD oluyor.

HDD arızalarını gidermenin tek yolu var HDD'yi değiştirmek. Eğer açılsaydı HDD sağlık durumuna bakıp test edebilirdik programla. Fakat bu takılmaların genelde sebebi HDD oluyor.
Anladım teşekkürler. Artık tek yapacağım şey oturduğum yere yakın bir bilgisayardan anlayan veya bilgisayar tamiri yapan birisine götürmek olacak. Çünkü kendim değiştirmeyi denesem daha da bozabilirim bilgisayarı.

Anladım teşekkürler. Artık tek yapacağım şey oturduğum yere yakın bir bilgisayardan anlayan veya bilgisayar tamiri yapan birisine götürmek olacak. Çünkü kendim değiştirmeyi denesem daha da bozabilirim bilgisayarı.
Arka kapağı söktüğünüzde sizi ilk karşılayan parça olur genelde. Tecrübeniz yoksa sökerken kırabilirsiniz arka kapağı bütün kapak çünkü şimdi baktım.

Arka kapağı söktüğünüzde sizi ilk karşılayan parça olur genelde. Tecrübeniz yoksa sökerken kırabilirsiniz arka kapağı bütün kapak çünkü şimdi baktım.
Bir tane tamirci buldum oturduğum yere yakın olarak. Oraya götürmeyi düşünüyorum ileride. Teşekkürler.

Geri
Yukarı